WTA Challenger Suzhou: Linette rozgromiła chińską nastolatkę, ale uległa 85. rakiecie świata

Magda Linette zanotowała w środę jedno zwycięstwo i jedną porażkę w turnieju WTA Challenger w chińskim Suzhou. Polska tenisistka na II rundzie zakończyła zmagania w drabince singla.

Rafał Smoliński

Swoje pierwsze spotkanie w turnieju Suzhou Ladies Open Magda Linette miała rozegrać we wtorek, lecz opady deszczu pokrzyżowały plany organizatorów. Tenisistka z Poznania wyszła więc na kort dopiero w środę i w 49 minut rozgromiła 16-letnią Yi Yuan. Młoda Chinka, która nie jest nawet klasyfikowana w rankingu WTA, pięciokrotnie nie utrzymała własnego podania i przegrała gładko 1:6, 1:6.

Po regulaminowej przerwie na odpoczynek 22-letnia Polka przystąpiła do walki o ćwierćfinał. Jej rywalką była rozstawiona z drugim numerem Patricia Mayr-Achleitner, 85. obecnie rakieta świata, która w tym roku pokonała Linette w I rundzie eliminacji do turnieju WTA w Miami. Dla poznanianki była to więc okazja do rewanżu i szansa na wywalczenie 29 punktów do światowej klasyfikacji.
Linette dobrze rozpoczęła mecz i już w trzecim gemie uzyskała przełamanie, jednak Austriaczka błyskawicznie odrobiła stratę. Mayr-Achleitner wygrała od stanu 1:3 cztery kolejne gemy, ale nie była w stanie zwieńczyć seta. Jego losy rozstrzygnęły się ostatecznie w tie breaku, w którym 27-latka z Innsbrucku szybko uzyskała przewagę.

Drugą partię polska tenisistka rozpoczęła jeszcze lepiej niż poprzednią. Po przełamaniach w trzecim i piątym gemie Linette prowadziła już 4:1, ale jej rywalka błyskawicznie wzięła się za odrabianie strat. W efekcie trzy kolejne gemy padły łupem Austriaczki. Przy stanie 4:4 Mayr-Achleitner ponownie straciła serwis, lecz Polka nie zdołała zwieńczyć seta. Ostatecznie, w 12. gemie, po dwóch godzinach i siedmiu minutach 85. tenisistka świata wykorzystała trzeciego meczbola.

Za występ w głównej drabince turnieju Suzhou Ladies Open Linette otrzyma czek na sumę 2000 dolarów oraz 15 punktów do rankingu WTA. Polka nie opuszcza jeszcze Chin, bowiem w czwartek wspólnie z reprezentującą Hongkong Ling Zhang powalczy o miejsce w półfinale debla. Ich przeciwniczkami będą najwyżej rozstawione w zawodach ukraińskie siostry Ludmiła i Nadia Kiczenok.