Challenger Szczecin: Dustin Brown triumfatorem turnieju singla

Dustin Brown zwyciężył w turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanym w Szczecinie. W niedzielnym finale reprezentant Niemiec pokonał w dwóch setach swojego rodaka Jana-Lennarda Struffa.

Rafał Smoliński

Początek finałowego pojedynku z udziałem dwóch niemieckich tenisistów nie wskazywał na dosyć gładkie zwycięstwo Dustina Browna. To najwyżej rozstawiony w turniejowej drabince Jan-Lennard Struff miał przewagę na placu gry, którą udało mu się udokumentować przełamaniem w piątym gemie.

24-latek z Warstein z uzyskanego prowadzenia długo się nie cieszył i już kilka minut później było po 3. Brown grał odtąd bardzo pewnie przy własnym podaniu, a w 10. gemie ruszył do ataku, by starać się zwieńczyć premierowego seta. Struff oddalił jeszcze dwa setbole, ale przy trzecim jego rodak był już skuteczny, wygrywając tym samym partię otwarcia 6:4.
Losy drugiej części meczu oraz mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęły się już na samym początku. W drugim gemie Brown postarał się o kluczowego breaka i cały czas pilnował własnego podania. Po 65 minutach zakończył spotkanie 13. asem serwisowym. - Nie miałem dziś pomysłu na grę przeciwko Dustinowi, ponieważ prezentował się naprawdę znakomicie. Jestem bardzo zadowolony z tego, że udało mi się dotrzeć aż do finału, ale nie ukrywam, że po dzisiejszym spotkaniu czuję się też nieco rozczarowany - mówił na konferencji prasowej Struff. W odmiennym nastroju był oczywiście triumfator całych zawodów. - Jestem bardzo zadowolony z tego, że udało mi się wygrać ten turniej. Te punkty znacząco poprawią moją sytuację w rankingu i przybliżą mnie do upragnionego celu, czyli miejsca w głównej drabince styczniowego Australian Open - cieszył się po meczu Brown.

Za zwycięstwo w Pekao Szczecin Open 2014 Brown otrzyma czek na sumę 15300 euro oraz 125 punktów do rankingu ATP, co pozwoli mu powrócić w poniedziałek do Top 100. Struff natomiast wyjedzie z Polski z 9000 euro oraz 75 punktami, dzięki czemu może znaleźć się na najwyższej pozycji w karierze.

W sobotę Brown i Struff wygrali razem turniej debla.