ATP Shenzhen: Berankis wygrywa z rozstawionym przeciwnikiem, problemy Giraldo

W meczu I rundy turnieju Shenzhen Open Ricardas Berankis pokonał rozstawionego z "piątką" Gillesa Simona. Następnym rywalem Litwina będzie Lukas Lacko.

Michał Pochopień
Kibice zgromadzeni na kortach w Shenzhen mogli we wtorek śledzić zmagania kilku czołowych tenisistów. Jako pierwszy na korcie głównym pojawił się rozstawiony z "szóstką" Santiago Giraldo, którego rywalem był reprezentant Chin, Bowen Ouyang, który udział w turnieju głównym zagwarantował sobie dzięki przejściu kwalifikacji. Warto odnotować, że przed tym turniejem Bowen był klasyfikowany na odległej pozycji w rankingu ATP - na 1098. miejscu. Pierwszy set padł łupem Ouyanga, któremu wystarczył jeden break point aby przełamać rywala. W dwóch kolejnych partiach Giraldo udokumentował swoją przewagę i zameldował się w II rundzie turnieju.
Zaledwie 79 minut na korcie spędził rozstawiony z "piątką" Gilles Simon, który okazał się słabszy od Ricardasa Berankisa. Litwin zwyciężył 6:4, 6:2 i jego rywalem w II rundzie będzie Lukáš Lacko, który we wtorek wygrał z Jewgienijem Donskojem 6:1, 7:6(4). - Francuz jest świetnym tenisistą, jest to dla mnie jedno z najważniejszych zwycięstw w karierze. Czuję się tutaj [w Shenzhen] świetnie, zwłaszcza po takim zwycięstwie i nie mogę się doczekać kolejnego spotkania - powiedział Litwin.

W starciu dwóch kwalifikantów, będącym równocześnie najciekawszym meczem, Viktor Troicki zmierzył się z Martinem Klizanem. Serb po dwóch miesiącach podróżowania po turniejach rangi ATP Challenger Tour wraca do rozgrywek w głównym Tourze. Przy wyniku 7:5, 1:6, 0:3 Kližan musiał opuścić kort z powodu kontuzji. Troicki awansował do najlepszej "16" turnieju i jego kolejnym rywalem będzie David Ferrer, który start w Shenzhen rozpoczyna od II rundy dzięki wysokiemu rozstawieniu.