ATP Marsylia: Rewelacyjny Ancic drugim finalistą

135. tenisista rankingu ATP Chorwat Mario Ancic w drugim dzisiejszym półfinale pokonał turniejową szóstkę Cypryjczyka Marcosa Baghdatisa (17.ATP). Pojedynek zakończył się wynikiem 6:4, 6:2. Trwał godzinę i 20 minut.

Daniel E. Groszewski

Osiem gemów było wyrównanych. O zwycięstwie w pierwszym secie zadecydowało przełamanie w dziewiątym gemie przy serwach Baghdatisa. Po nim Ancic wykorzystał swój gem serwisowy.

W drugiej odsłonie rozpoczynał doświadczony Cypryjczyk. Młody Chorwat uzyskał jednak przewagę, którą wykorzystał i już w pierwszym gemie doszło do przełamania. Pięć kolejnych gemów wygrywali serwujący. Drugie przełamanie udało się Anciciowi w siódmym gemie. W ósmym serwisowym Chorwata Bagdatis miał jeszcze szansę na zmienienie niekorzystnego dla siebie wyniku, ale jej nie wykorzystał, dzięki czemu Chorwat, który w turnieju wystąpił z dziką kartą, triumfował.

W jutrzejszym finale na Ancicia będzie czekał Brytyjczyk Andy Murray, który w pierwszy półfinale w dwóch setach pokonał Francuza Paula-Henriego Mathieu.