ATP Marsylia: Drugi triumf Murraya w tym roku

Zwycięstwem Andego Murraya (11.ATP) zakończył się finał marsylskiego turnieju. W ostatecznej rozgrywce Brytyjczyk pokonał Chorwata Mario Ancicia 6:3, 6:4.

Daniel E. Groszewski

Pojedynek między tymi tenisistami bez wątpienia mógł się podobać. Długie wymiany i walka o każdą piłkę trwał 1 godzinę i 44 minuty.

W pierwszym secie gra była wyrównana i przez 7 partii każdy z tenisistów wygrywał swojego gema serwisowego. W ósmym Murray przełamał Ancicia, a w dziewiątym, dzięki swoim serwom zakończył tę część meczu.

W drugiej odsłonie rozpoczynał Ancic. W czwartym gemie przełamał Brytyjczyka i wyszedł na prowadzenie 3-1. Nie na wiele to się jednak zdało. W odpowiedzi Murray przełamał Chorwata, wyrównał przy swoim gemie serwisowym i znów przełamał. Prowadzenia już nie oddał.

Dla 20-letniego Murraya jest to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Miesiąc wcześniej wygrał turniej ATP w Doha.