WTA Tiencin: Dwa gemy Magdy Linette w deblu przeciw Martinie Hingis

Magda Linette i Ling Zhang gładko przegrały w I rundzie gry podwójnej turnieju WTA w Tiencinie z rozstawionymi z numerem pierwszym Martiną Hingis i Flavią Pennettą.

Marcin Motyka
Osiem zdobytych gemów. Z takim dorobkiem Tiencin opuszcza Magda Linette. Polka w I rundzie singla turnieju Tianjin Open przegrała 2:6, 4:6 z Soraną Cirsteą, a jeszcze słabiej powiodło jej się w grze deblowej, w której tworzyła parę z Ling Zhang. We wtorek polsko-chiński duet przegrał 0:6, 2:6 z rozstawionymi z numerem pierwszym Martiną Hingis i Flavią Pennettą.
Linette i Zhang przez cały mecz nie miały wiele do powiedzenia na placu gry. W pierwszym secie polsko-chińska para zdobyła zaledwie pięć punktów, trzykrotnie oddając własne podanie. W partii drugiej poznanianka i jej chińska partnerka objęły nawet prowadzenie, ale Hingis i Pennetta szybko przechyliły szalę na swoją korzyść również i w tej odsłonie.

W ciągu 42 minut gry Linette i Zhang nie posłały asa, popełniły jeden podwójny błąd serwisowy, choć pierwszym pierwszym podaniem trafiały ze skutecznością 71 proc., zdobyły po nim zaledwie dziewięć punktów, zaś po drugim serwisie wygrały tylko cztery z dziesięciu rozegranych punktów.

Polsko-chiński duet, który nie wypracował ani jednej szansy na breaka, a sam pięciokrotnie został przełamany, nie radził sobie również z podaniem rywalek, wygrywając tylko dziewięć z 37 piłek przy serwisie Hingis i Pennetty.

W ćwierćfinale najwyżej rozstawione w Tiencinie Szwajcarka i Włoszka zmierzą się z Soraną Cirsteą i Andreją Klepac bądź z deblem Cagla Buyukakcay / Danka Kovinić.

WTA Tiencin, Tiencin (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 7 października

I runda gry podwójnej:

Martina Hingis (Szwajcaria, 1) / Flavia Pennetta (Włochy, 1) - Magda Linette (Polska) / Ling Zhang (Chiny) 6:0, 6:2

Czy Martina Hingis i Flavia Pennetta wygrają grę deblową w turnieju WTA w Tiencinie?