ATP Sztokholm: Powtórki z Melbourne nie będzie, Kubot i Lindstedt przegrali w ćwierćfinale

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt przegrali w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju ATP w Sztokholmie z parą Jamie Murray / John Peers.

Marcin Motyka
Robert Lindstedt pierwszy raz w turnieju ATP w Sztokholmie wystąpił w 2000 roku. Szwed próbował wygrać tę imprezę z dziewięcioma różnymi partnerami, ale nigdy mu się to nie udało, choć w dwóch ostatnich sezonach dochodził do finału. Nie dokona tego także w tym sezonie. W ćwierćfinale Szwed i Łukasz Kubot przegrali z duetem Jamie Murray / John Peers 1:6, 7:6(5), 7-10.
W pierwszym secie Kubot i Lindstedt niemal nie istnieli na korcie. Zdobyli ledwie 16 punktów, w tym siedem przy własnym podaniu, dwukrotnie zostali przełamani i zakończyli tę odsłonę z tylko jednym zdobytym gemem.

W drugiej partii rozstawieni z numerem drugim Polak i Szwed byli już bardziej skuteczni przy własnym serwisie i choć wypuścili z rąk uzyskaną przewagę przełamania, wygrali tie breaka, czym doprowadzili do decydującej rozgrywki.

Super tie break przebiegał pod dyktando Murraya i Peersa, którzy błyskawicznie wypracowali sobie komfortową przewagę. Kubot i Lindstedt do obrabiania strat rzucili się za późno, kiedy przegrywali 4-9. Oddalili trzy piłki meczowe, ale przy czwartej rywale zaserwowali nie do odbioru.

W ciągu 88 minut gry polsko-szwedzki duet posłał jednego asa, popełnił jeden podwójny błąd serwisowy, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał jednego z pięciu break pointów i łącznie zdobył 63 punkty, o dziesięć mniej od przeciwników.

Półfinałowymi rywalami Murraya i Peersa będą oznaczeni "trójką" Eric Butorac i Raven Klaasen, którzy w finale Australian Open przegrali z parą Kubot / Lindstedt. Do powtórki z Melbourne Park w sztokholmskiej hali Kungliga więc nie dojdzie.

If Stockholm Open, Sztokholm (Szwecja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 521,4 tys,. euro
czwartek, 16 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

Jamie Murray (Wielka Brytania) / John Peers (Australia) - Łukasz Kubot (Polska, 2) / Robert Linsdtedt (Szwecja, 2) 6:1, 6:7(5), 10-7

Która para zagra w finale debla turnieju ATP w Sztokholmie?