Wiemy, co musi się stać, by Agnieszka Radwańska zagrała w półfinale Mistrzostw WTA

Po czwartkowych spotkaniach sytuacja w Grupie Białej skomplikowała się. Szanse na awans do półfinału Mistrzostw WTA zachowały wszystkie tenisistki, dlatego rozstrzygające okażą się piątkowe mecze.
Rafał Smoliński

Agnieszka Radwańska we wtorek w dwóch setach ograła Petrę Kvitovą, ale w czwartek uległa w takim samym stosunku Karolinie Woźniackiej. W piątek krakowiankę czeka starcie z Marią Szarapową i aby mieć pewny awans do półfinału (bez oglądania się na rywalki), nasza reprezentantka musi pokonać Rosjankę 2-0. Jeśli w drugim meczu Kvitová zwycięży Woźniacką, to wówczas Polka zajmie w Grupie Białej pierwsze miejsce.

Radwańska awansuje do półfinału z drugiego miejsca, jeśli wygra swoje piątkowe spotkanie z Szarapową, a Woźniacka okaże się lepsza od Kvitovej. Polka przejdzie także do następnej fazy, gdy przegra z Rosjanką 1-2, a Dunka ogra Czeszkę.

Możliwe scenariusze w Grupie Białej:

Kvitova w dwóch Kvitova w trzech Woźniacka w dwóch Woźniacka w trzech
Szarapowa w dwóch Kvitova i Woźniacka Kvitova i Woźniacka Woźniacka i Szarapowa Woźniacka i Kvitova
Szarapowa w trzech Kvitova i Woźniacka Kvitova i Woźniacka Woźniacka i Radwańska Woźniacka i Radwańska
Radwańska w dwóch Radwańska i Kvitova Radwańska i Woźniacka Woźniacka i Radwańska Woźniacka i Radwańska
Radwańska w trzech Kvitova i Woźniacka Woźniacka i Radwańska Woźniacka i Radwańska Woźniacka i Radwańska

Do ciekawej sytuacji dojdzie, jeśli Kvitová pokona Woźniacką 2-0, a Radwańska w trzech setach ogra Szarapową. Wówczas o pierwszym miejscu zadecyduje procent wygranych setów (zajmie je Czeszka), a druga pozycja zostanie rozstrzygnięta na podstawie bezpośredniego pojedynku Polki i Dunki. Ten wygrała w czwartek tenisistka z Odense, dlatego też to ona awansuje dalej.

Mistrzostwa WTA: Karolina Woźniacka zbyt regularna, przegrana Agnieszki Radwańskiej

Czy Agnieszka Radwańska zagra w półfinale Mistrzostw WTA?

Polub Tenis na Facebooku

Komentarze (15):

• WTA-man Zgłoś komentarz
    Czy w ogóle możliwe jest jakieś wysokie 2-0 dające pierwsze miejsce Anie ? Ana na zerze, Simona na +15 w gemach, to jest w dwóch setach nie do nadrobienia w sportowej walce. Do tego Simona
    Czytaj całość
    nie będzie kombinować by zająć drugie miejsce skoro w drugiej grupie nie wiadomo na kogo lepiej trafić. 2-6 2-6 / 1-6 3-6 / 0-6 5-7, Wszystko na -8, po wygranej z Sereną pachnie wałkiem
    • Go Masza Zgłoś komentarz
      Nic z tych rzeczy. Caryca jutro sprowadzi ją boleśnie na ziemię, bo przeznaczeniem Maszki jest mecz z Serenką.
      • stanzuk Zgłoś komentarz
        Halep ma za to pełen komfort, bo gra ostatni mecz i będzie znała wyniki w grupie białej . Może nie kalkulować i wgrać mecz, ale wtedy w finale może spotkać rozjuszoną i pałającą
        żądzą zemsty Serenę. Może przegrać nisko 0:2, zajmie wtedy 1 miejsce w grupie i wyeliminuje Serenę. Może przegrać wysoko 0:2, wtedy zajmie 2 miejsce w grupie i też wyeliminuje Serenę.
          Nie napiszę że Maria jest bez formy bo nie widziałem dzisiejszego meczu. Grała długi mecz z Caro która ma taki mały patent na nią. Maria częsti powoli wchodzi w mecz, wygrywa drugi set
          a tutaj Wozniacki ją kondycyjnie załatwia im dłużej trwa mecz tym gorzej dla Rosjanki, która zwykle jest królową trzeciego seta. Dwa to system grupowy. Może on nie sprzyja Szarapowej. W szlemie jest kilka rund na rozpędzenie, tutaj na wstępie same dobre tenisistki, co drugi dzień, Maria chyba by wolała się zapoznać z kortem z jakąś łajzą, wiele takich meczów w których jej nie szło spokojnie obroniła i stopniowo rosła w siłę. Kolejna rzecz to długi sezon, Maria była nr 1 w tym sezonie grała bardzo stabilnie i na wysokim, nieraz bardzo wysokim poziomie, wystarczy wspomnieć duże turnieje i szlemy z kim odpadała : Cibulkova mecz życia, Kerber mecz życia, Caro też coś w tym stylu, wielka wygrana Dunki. Nie ma co wymagać żeby cały sezon grała jak robot. Z Agą zdziwię się jeśli przegra, odkąd wróciła na swoją półkę wygrywa z nią zawsze. Nawet wynik w Miami nie był wysoki jak na tamtą Maszę.
          • Lady Aga Zgłoś komentarz
            Boję się tego : If Aga wins 2-1 and Kvitova wins 2-0, Aga is out...
            • Raf123 Zgłoś komentarz
              I tak nie awansuje. jest słaba. Kiedyś też miała urwać Kvitovej tylko seta. Prowadziła 5 do 0 i co ? Poległa
              • RvR Zgłoś komentarz
                Co wy z tym wycofaniem się Szarapowej? Maria pozostaje w grze o tytuł w Singapurze i ma jeszcze cień szansy na numer jeden na koniec sezonu. :)
                • żiżu Zgłoś komentarz
                  W ciągu 2 ostatnich lat obie panie na hardzie mierzyły się ze sobą 2 razy ( mączki nie biorę pod uwagę ). Aga wygrała w Miami 7:5 6:4 , w Stambule Maszka była górą w 3 setach (
                  wszystkie 3 zakończyły się wynikiem 7:5 ). Wniosek nasuwa się sam , gdzie Aga ma wygrać z Szarapową jak nie na hardzie :). Na tej nawierzchni toczyły najbardziej zacięte boje :)
                    Maria jest ambitna, po porażce z Navarro w kolejnym meczu chyba tydzień później wyszła na nią wściekła i w pierwszym secie zmiotła. Rezerwowa może się pocieszać tylko jednym zestawem
                    premiującym Marię, ale oglądając jej mecze widać że ona nie poddaje się nigdy. Tyle scenariuszy a nie mogą już odpaść dwie defensorki. Chciałbym: Radwańska w dwóch + Kvitova w dwóch Obstawiam: Szarapowa w dwóch + Wozniacki w trzech
                      Wozniacki 15/16 Radwańska. 9/16 Kvitova. 7/16 Masza. 1/16
                        Cóż tu kalkulować. Aga wychodzi na kort, wygrywa mecz i jest w SF. :) Oby tylko Maria się nie wycofała. Bo ze świeżą Kerber byłoby chyba ciężej. Z tym, że Maria też może być
                        bardzo zmotywowana aby nie zakończyć z "blamażem" ... albo wręcz przeciwnie; będzie zrezygnowana. Zobaczymy jutro, kciuki są, tylko dlaczego taka pora? :(