ATP Paryż: Rafael Nadal i Marin Cilić wycofali się, Jerzy Janowicz w turnieju głównym

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Rafael Nadal i Marin Cilić wycofali się z turnieju ATP Masters 1000 w paryskiej hali Bercy. Tym samym miejsce w głównej drabince tej imprezy uzyskał Jerzy Janowicz.

Start zmagającego się z zapaleniem wyrostka robaczkowego Rafaela Nadala w Paryżu od dłuższego czasu stał pod znakiem zapytania. Z obozu Hiszpana dochodziły sprzeczne informacje na temat tego, czy zagra on w turnieju odbywającym się hali Bercy. W piątek, na dwa dni przed startem zmagań, organizatorzy poinformowali, że 14-krotny mistrz wielkoszlemowy nie wystąpi w ostatniej w sezonie imprezie rangi ATP Masters 1000. [ad=rectangle] Oficjalnym powodem rezygnacji Majorkanina z występu w paryskim turnieju, w którym jego najlepszym rezultatem jest finał z 2007 roku, są kłopoty osobiste.

Wycofanie się Nadala oraz Marina Cilicia, który jako powód podał uraz prawego ramienia, oznacza, że miejsce w głównej drabince zawodów otrzyma Jerzy Janowicz. Do piątku łodzianin był pierwszym na tzw. liście oczekujących, a jego mama, Anna Janowicz, przyznała, że jeżeli jej syn musiałby wystąpić w kwalifikacjach, najprawdopodobniej zrezygnowałby z wyprawy do stolicy Francji.

Prócz Hiszpana i Chorwata z gry w BNP Paribas Masters zrezygnowali Nicolás Almagro i Juan Martín del Potro, którzy zakończyli już sezon z powodu przewlekłych kontuzji, oraz Ernests Gulbis (uraz barku). Na ich absencjach skorzystali Pablo Cuevas, João Sousa, Vasek Pospisil i Pablo Andujar.

Źródło artykułu: