Challenger Mouilleron-le-Captif: Deblowa porażka Mateusza Kowalczyka

Mateusz Kowalczyk i partnerujący mu James Cerretani odpadli w I rundzie halowego turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego na kortach twardych we francuskiej miejscowości Mouilleron-le-Captif.

Rafał Smoliński
Poniedziałkowymi przeciwnikami oznaczonej trzecim numerem polsko-amerykańskiej pary byli grający z dziką kartą Tom Jomby i Mick Lescure. Francuzi zaskoczyli Mateusza Kowalczyka i Jamesa Cerretaniego. Znakomicie spisywali się w wymianach, dwukrotnie postarali się o przełamanie i tylko raz byli zmuszeni bronić się przed stratą podania. Po zaledwie 67 minutach reprezentanci Trójkolorowych zwyciężyli w pełni zasłużenie 6:3, 7:5.
Kowalczyk był jednym z czterech Polaków, którzy w Mouilleron-le-Captif przystąpili do eliminacji singla. Żaden z biało-czerwonych nie wywalczył jednak miejsca w głównej drabince. Do II rundy kwalifikacji awansował tylko Andriej Kapaś, który w trzech setach pokonał Marcina Gawrona. Po pierwszym spotkaniu odpadli natomiast Kowalczyk i Błażej Koniusz. W niedzielę Kapaś podawał po zwycięstwo w meczu z Laurentem Rochette'em, lecz przegrał gema, a następnie także cały pojedynek.

We wtorek Kapaś i Koniusz przystąpią jeszcze do rywalizacji w grze podwójnej. Ich przeciwnikami będą Rosjanin Wiktor Bałuda i Chorwat Franko Skugor.

Internationaux de Tennis de Vendée, Mouilleron-le-Captif (Francja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 64 tys. euro
sobota-poniedziałek, 1-3 listopada

I runda gry podwójnej
:

Tom Jomby (Francja, WC) / Mick Lescure (Francja, WC) - Mateusz Kowalczyk (Polska, 3) / James Cerretani (USA, 3) 6:3, 7:5