Finały ATP World Tour: Dwugodzinny bój i awans do półfinału pary Dodig - Melo

Ivan Dodig i Marcelo Melo po dwóch emocjonujących setach okazali się lepsi od pary Marcel Granollers i Marc Lopez. Chorwacko-brazylijski duet awansował tym samym do półfinału turnieju Masters.

Rafał Smoliński
W 2014 roku Ivan Dodig i Marcelo Melo dwukrotnie pokonywali Marcela Granollersa i Marca Lopeza w głównym cyklu (Toronto, Tokio). Hiszpanie z kolei okazali się lepsi tylko raz, w półfinale nowojorskiego US Open, gdzie w meczu o tytuł ulegli następnie najlepszym na świecie Bryanom.
Wtorkowy pojedynek obu par był bardzo zacięty, a o losach każdego seta decydował tie break. W premierowej partii jako pierwszy podania nie utrzymał López i zrobiło się 1:4. Po zmianie stron tenisiści z Półwyspu Iberyjskiego odrobili jednak stratę, po tym jak przełamany został Melo i od tego momentu obie pary uważnie pilnowały własnego podania. W tie breaku chorwacko-brazylijski duet przegrywał już 2-5, lecz zapisał na swoje konto pięć kolejnych piłek i w efekcie całego seta.Hiszpanie wyszli na 4:2 w drugiej odsłonie, ale ich przeciwnicy szybko wyrównali stan rywalizacji. W 11. gemie Granollers i López uratowali się przed stratą serwisu i znów doszło do tie breaka. W rozgrywce tej emocji nie brakowało, a obie pary miały po kilka szans na zwieńczenie seta. Ostatecznie, po obronie trzech setboli, piątego meczbola wykorzystali Dodig i Melo, zwyciężając tym samym po blisko dwóch godzinach 7:6(5), 7:6(12).

Rozstawieni z numerem siódmym Dodig i Melo jako pierwsi zapewnili sobie awans do półfinału tegorocznego Masters. Szansę na wyjście z Grupy B zachowały jeszcze trzy pozostałe duety, zatem wszystko rozstrzygnie się dopiero w czwartek.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 6,5 mln dolarów
wtorek, 11 listopada

GRA PODWÓJNA

Grupa B:

Ivan Dodig (Chorwacja, 7) / Marcelo Melo (Brazylia, 7) - Marcel Granollers (Hiszpania, 6) / Marc López (Hiszpania, 6) 7:6(5), 7:6(12)

Finały ATP World Tour: Wyniki i tabele