Challenger Lima: Pewne zwycięstwo Panfila, Polak z szansą na pomszczenie Majchrzaka

Grzegorz Panfil w meczu I rundy turnieju rangi ATP Challenger Tour rozgrywanego w Limie pokonał w dwóch setach Juana Pablo Varillasa. Kolejnym rywalem Polaka będzie Jason Kubler.

Michał Pochopień
Grzegorz Panfil po odpadnięciu w I rundzie turnieju w Guayaquil obecnie występuje w imprezie rangi ATP Challenger Tour w Limie, gdzie w 1/16 finału zmierzył się z reprezentantem gospodarzy - Juanem Pablo Varillasem. Dla 19-letniego Peruwiańczyka był to drugi mecz na tym poziomie rozgrywek.
W pierwszej partii reprezentant Polski przełamał serwis rywala trzykrotnie, a Varillasowi ta sztuka udała się raz. Decydującym momentem był gem, który poprzedził break na korzyść Peruwiańczyka. Następnie 19-latek przy własnym serwisie prowadził 40-0, jednak Polak rozegrał kilka świetnych akcji i zdołał odwrócić losy tej rozgrywki, wychodząc na 3:1. Przy stanie 5:2 wychowanek klubu Górnik Bytom po raz trzeci wygrał serwis przeciwnika. Panfil nie oddał inicjatywy w drugiej partii i dzięki temu zdołał przełamać serwis rywala dwa razy, co pozwoliło mu na osiągnięcie końcowego zwycięstwa po 66 minutach. W konfrontacji z peruwiańskim posiadaczem dzikiej karty Polak zaserwował dwa asy i wygrał 17 z 23 akcji rozegranych po jego pierwszym podaniu.

Reprezentant Polski o ćwierćfinał powalczy z turniejową "trójką" - Jasonem Kublerem, który w poniedziałkowym meczu I rundy okazał się lepszy od innego Polaka występującego w Peru - Kamila Majchrzaka.