Challenger Lima: Grzegorz Panfil nie sprostał pogromcy Kamila Majchrzaka

Grzegorz Panfil odpadł w II rundzie turnieju rangi ATP Challenger Tour w Limie. Zabrzanin przegrał z Jasonem Kublerem, który w poniedziałek pokonał innego Polaka, Kamila Majchrzaka.

Marcin Motyka
Reprezentanci Polski w Challengerze Limie nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Jasona Kublera. Rozstawiony z numerem trzecim Australijczyk w I rundzie w trzech setach pokonał Kamila Majchrzaka, a w środę, w meczu 1/8 finału, okazał się lepszy od innego biało-czerwonego tenisisty, Grzegorza Panfila.
Początek spotkania ułożył się po myśli Polaka, który w gemie otwarcia wyszedł ze stanu 0-40 przy własnym serwisie, a w drugim przełamał podanie Kublera. Jednak od tego momentu Australijczyk przejął kontrolę na korcie i z ośmiu rozegranych gemów zdobył sześć, kończąc seta zwycięstwem 6:4. W drugiej partii rozstawiony z numerem trzecim Kubler nie pozwolił sobie na słaby start. Co więcej, Australijczyk już w gemie otwarcia wywalczył breaka, po czym podwyższył prowadzenie na 2:0. Panfil już nie był w stanie odrobić strat i druga odsłona - tak jak pierwsza - zakończyła się wygraną tenisisty z antypodów.

W ciągu godziny i 25 minut gry Panfil posłał trzy asy, popełnił dwa podwójne błędy serwisowe, wykorzystał dwa z siedmiu break pointów, czterokrotnie został przełamany i łącznie zdobył 54 ze 125 punktów rozegranych w całym pojedynku.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Kublera będzie Juan Ignacio Londero. Argentyńczyk, turniejowa "siódemka", w II rundzie wygrał 6:2, 6:3 z Guillermo Riverą z Chile.

Natomiast Panfilowi w Limie pozostała jeszcze walka w grze podwójnej, w której rywalizuje wspólnie z Majchrzakiem. W 1/4 finału Polacy zmierzą się z oznaczoną numerem trzecim parą peruwiańsko-argentyńską Sergio Galdos / Guido Pella, a mecz ten będzie rozgrywany w czwartek od godz. 18:00 czasu polskiego.