ATP Madras: Bedene następnym rywalem Lopeza, Ymer z drugim zwycięstwem w głównym cyklu

Aljaz Bedene pokonal Lukasa Lacko i w II rundzie turnieju w Madrasie będzie rywalem Feliciano Lopeza. We wtorek Elias Ymer wygrał swój drugi mecz w głównym cyklu.

Michał Pochopień
Do II rundy turnieju w Madrasie awansował Elias Ymer, który pokonał Igora Sijslinga 6:4, 4:6, 6:3. Szwed, który w Indiach występuje dzięki dzikiej karcie posłał w tym meczu trzy asy i wygrał 71 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. Dla 18-latka było to drugie zwycięstwo w głównym cyklu, po pierwszym odniesionym w 2014 roku w Bastad przeciwko Michaiłowi Kukuszkinowi. Następnym rywalem Ymera będzie rozstawiony z "ósemką" Gilles Müller.
W 1/8 finału przeciwnikiem Feliciano Lopeza będzie kwalifikant Aljaz Bedene, który we wtorek wygrał z Lukášem Lacko. Dla Słoweńca było to pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od 22 marca 2013 roku. Dzisiejszym zwycięstwem Bedene zrewanżował się swojemu rodakowi za bolesną porażkę odniesioną w Australian Open w 2012 roku, kiedy Lacko wygrał 6:2, 6:0. Zaledwie 43 minuty wystarczyły Peterowi Gojowczykowi, aby zapewnić sobie awans do II rundy. Reprezentant Niemiec pokonał Alejandro Fallę 6:0, 6:1. We wtorkowym pojedynku Gojowczyk posłał dwa asy i wygrał 86 proc. piłek rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

Guillermo Garcia-Lopez w trzech setach pokonał Jewgienija Donskoja, który o udział w turnieju głównym walczył w eliminacjach. Po pierwszym secie przegranym w tie-breaku, Hiszpan poprawił swoją grę i przejął całkowitą inicjatywę, co pozwoliło osiągnąć końcowy triumf.

Do kolejnej rundy awansował także Yen-Hsun Lu, który w ostatnim meczu gry pojedynczej rozgrywanym na korcie centralnym pokonał Somdeva Devvarmana 6:3, 6:4. Tenisista rozstawiony w Madrasie z numerem szóstym posłał na stronę rywala dwa asy i wygrał 22 z 31 punktów rozegranych po pierwszym podaniu.

Aircel Chennai Open, Madras (Indie)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 403,4 tys. dolarów
wtorek, 6 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Guilhermo Garcia-Lopez (Hiszpania, 5) - Jewgienij Donskoj (Rosja, Q) 6:7(3), 6:2, 6:3
Yen-Hsun Lu (Taipej, 6) - Somdev Devvarman (Indie, WC) 6:3, 6:4
Elias Ymer (Szwecja, WC) - Igor Sijsling (Holandia) 6:4, 4:6, 6:3
Ricardas Berankins (Litwa) - Luca Vanni (Włochy, Q) 6:1, 2:6, 7:5
Jiří Veselý (Czechy) - Vijay Sundar Prasanth (Indie, Q) 6:2, 6:1
Pablo Carreño-Busta (Hiszpania) - Alejandro González (Kolumbia) 6:1, 6:3
Peter Gojowczyk (Niemcy) - Alejandro Falla (Kolumbia) 6:1, 6:0
Tatsuma Itō (Japonia) - Ramkumar Ramanathan (Indie, WC) 6:3, 6:3
Aljaž Bedene (Słowenia, Q) - Lukáš Lacko (Słowenia) 7:6(0), 6:3

wolne losy: Stan Wawrinka (Szwajcaria, 1), Feliciano López (Hiszpania, 2); Roberto Bautista (Hiszpania, 3); David Goffin (Belgia, 4)