ATP Madras: Wawrinka i Goffin grają dalej, Haider-Maurer niespodziewanie w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Stan Wawrinka, rozstawiony w Madrasie z numerem pierwszym, pokonał w dwóch setach Bornę Coricia. Do ćwierćfinału awansowali również David Goffin, Andreas Haider-Maurer i Gilles Simon.

Zaledwie 72 minut potrzebował Stan Wawrinka, aby awansować do 1/4 finału turnieju w Madrasie. Chorwacki rywal Szwajcara, Borna Corić, był w stanie przeciwstawić się turniejowej "jedynce" tylko w drugim secie. [ad=rectangle] Reprezentant Szwajcarii W meczu wygranym 6:1, 6:4, posłał cztery asy i popełnił jeden podwójny błąd serwisowy. Warto odnotować, ze w trakcie całego spotkania 18-letni Ćorić nie miał ani jednej szansy na wygranie gema serwisowego Wawrinki.

Dla Szwajcara tegoroczny ćwierćfinał jest szóstym z rzędu osiągniętym w stolicy stanu Tamilnadu. Wawrince w awansie do półfinału będzie chciał przeszkodzić Gilles Müller, który w środę okazał się lepszy od młodego Szweda, Eliasa Ymera. Reprezentant Luksemburgu w meczu wygranym 6:3, 6:4 posłał sześć asów i obronił siedem break pointów.

Do 1/4 finału awansował także David Goffin, który powtórzył swój wynik z 2012 roku, kiedy to w ćwierćfinale okazał się słabszy od późniejszego finalisty, Janko Tipsarevicia. W pierwszym meczu singla rozgrywanym w środę, Belg w trzech setach uporał się z Ricardas Berankis. O końcowym zwycięstwie decydował tie-break, w którym wyższość zaprezentował Goffin i wygrał tą rozgrywkę do jednego. W pojedynku trwającym jedną godzinę i 55 minut turniejowa "czwórka" posłała 12 asów i popełniła cztery podwójne błędy.

W 1/4 finału przeciwnikiem Goffina będzie Andreas Haider-Maurer, który po pokonaniu Marcela Granollersa nie przestaje zaskakiwać. W II rundzie reprezentant Austrii okazał się lepszy od Jiříego Veselý'ego, z którym wygrał 6:7(3), 6:4, 6:4. W ciągu dwóch godzin i sześciu minut spędzonych na korcie Haider-Maurer posłał 13 asów i zainkasował 49 z 67 punktów rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

Aircel Chennai Open, Madras (Indie) ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 403,4 tys. dolarów środa, 7 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 1) - Borna Ćorić (Chorwacja) 6:1, 6:4 David Goffin (Belgia, 4) - Ricardas Berankis (Litwa) 6:0, 4:6, 7:6(1) Gilles Müller (Luksemburg, 8) - Elias Ymer (Szwecja, WC) 6:4, 6:3 Andreas Haider-Maurer (Austria) - Jiří Veselý (Czechy) 6:7(3), 6:4, 6:4