Cykl ITF: Kapaś nie sprostał pogromcy Gawrona, Ciaś i Nowak bez tytułu w deblu

Andriej Kapaś nie zdołał awansować do finału turnieju ITF rozgrywanego na kortach twardych w tunezyjskiej miejscowości Marsa al-Kantawi.

Rafał Smoliński
W sobotnim półfinale oznaczony "piątką" Andriej Kapaś zmierzył się z Yannickiem Jankovitsem, który w piątek po obronie czterech meczboli okazał się lepszy od Marcina Gawrona. Polski tenisista nie był jednak w stanie skutecznie przeciwstawić się Francuzowi, ponieważ dał się pięciokrotnie przełamać i gładko przegrał 0:6, 1:6. Za półfinał zawodów w Tunezji Kapaś otrzyma sześć punktów do rankingu ATP, a Gawron za ćwierćfinał - dwa.
Paweł Ciaś i Maciej Nowak nie wywalczyli w sobotę swojego pierwszego w zawodowej karierze deblowego mistrzostwa. Biało-czerwoni w finale turnieju ITF rozgrywanego w Kairze zmierzyli się z najwyżej rozstawioną włoską parą Walter Trusendi i Matteo Volante, która pokonała ostatecznie naszych reprezentantów 6:1, 6:4.

sobota, 17 stycznia
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

MĘŻCZYŹNI

Kair (Egipt), 10 tys. dolarów, kort ziemny

finał gry podwójnej:

Walter Trusendi (Włochy, 1) / Matteo Volante (Włochy, 1) - Paweł Ciaś (Polska) / Maciej Nowak (Polska) 6:1, 6:4