Cykl ITF: Dziewiąty tytuł Magdy Linette na zawodowych kortach

Magda Linette wygrała halowy turniej ITF o puli nagród 25 tys. dolarów rozgrywany na kortach twardych w Grenoble. Polska tenisistka sięgnęła po dziewiąte singlowe trofeum na zawodowych kortach.

Rafał Smoliński
22-letnia Magda Linette (WTA 141) w niedzielnym finale turnieju w Grenoble zmierzyła się z klasyfikowaną obecnie na 258. miejscu w świecie Terezą Martincovą. Przed dwoma laty obie zmierzyły się ze sobą w II rundzie brytyjskiej imprezy rozgrywanej w Loughborough, gdzie Czeszka zwyciężyła w trzech partach.
W niedzielę Linette i młodsza od niej o dwa lata Martincová znów stoczyły trzysetowy bój. W pierwszej partii Polka zwyciężyła po tie breaku, ale w drugiej okazała się gorsza o jedno przełamanie. Poznanianka udowodniła jednak swoją wyższość w decydującej odsłonie i w całym meczu triumfowała 7:6(2), 4:6, 6:1.Singlowe tytuły Magdy Linette na zawodowych kortach:

Rok Turniej Pula nagród (nawierzchnia) Rywalka w finale Wynik
2010 ITF Szczecin 25 tys. dolarów (ziemna) Margit Rüütel 6:2, 6:0
2010 ITF Hechingen 25 tys. dolarów (ziemna) Silvia Soler Espinosa 7:5, 3:6, 6:2
2010 ITF Versmold 25 tys. dolarów (ziemna) Irina Begu 6:2, 7:5
2010 ITF Katowice 25 tys. dolarów (ziemna) Eva Birnerová 3:6, 6:2, 6:2
2012 ITF Praga 10 tys. dolarów (ziemna) Zuzana Luknárová 6:2, 7:6(7)
2013 ITF Pune 25 tys. dolarów (twarda) Kamila Kerimbajewa 7:5, 7:6(5)
2014 ITF Goyang 25 tys. dolarów (twarda) Renata Voráčová 6:3, 3:6, 6:3
2014 WTA Ningbo 125 tys. dolarów (twarda) Qiang Wang 3:6, 7:5, 6:1
2015 ITF Grenoble 25 tys. dolarów (twarda w hali) Tereza Martincová 7:6(2), 4:6, 6:1

Linette sięgnęła w Grenoble po swoje pierwsze trofeum w turnieju rozgrywanym w hali. Dla poznanianki to dziewiąte mistrzostwo na zawodowych kortach, ósme wywalczone w imprezie rangi ITF Futures. Polka zdobyła we Francji 50 punktów do rankingu WTA, które będą jej dopisane 16 lutego.