WTA Pattaya City: Niespodziewane zwycięstwo Oprandi, Puig i Zwonariowa w II rundzie

Romina Oprandi wyeliminowała z turnieju WTA w Pattayi Jelenę Wiesninę. Do II rundy awansowały również Monica Puig i Wiera Zwonariowa.

Michał Pochopień
W pierwszym meczu turnieju głównego PTT Pattaya Open 2015 Szwajcarka Romina Oprandi niespodziewanie pokonała Jelenę Wiesninę. 28-latka urodzona w Jegenstorf rozegrała w tym sezonie zaledwie dwa spotkania, a triumf nad Rosjanką był premierowym zwycięstwem w tym roku.
Po wygranej 6:3, 6:3 nad Wiesniną, kolejną rywalką reprezentantki Szwajcarii będzie Monica Puig, która w I rundzie WTA w Pattayi wygrała z Stefanie Vögele 6:2, 7:6(4). Dla Portorykanki było to trzecie zwycięstwo w karierze odniesione nad Vögele.

W meczu trwającym jedną godzinę i 28 minut Puig, rozstawiona w Pattayi z numerem siódmym, zaserwowała dwa asy i popełniła pięć podwójnych błędów. Vögele posłała dziewięć asów i nie zrobiła żadnego podwójnego błędu serwisowego.

W starciu dwóch tenisistek notowanych poza pierwszą setką rankingu WTA górą była Jewgienija Rodina, która w dwóch setach uporała się z Julią Putincewą. Dla 26-letniej Rosjanki było to pierwsze zwycięstwo odniesione w turnieju rangi WTA od 12 października 2011 roku, kiedy w II rundzie imprezy WTA w Linzu pokonała Julię Görges.

Do II rundy turnieju rozgrywanego nad Zatoką Tajlandzką awansowała również Wiera Zwonariowa. W poniedziałek reprezentantka Rosji pokonała Chinkę Qiang Wang 6:2, 6:2. Była druga rakieta świata uporała się z rywalką w jedną godzinę i trzy minuty, w ciągu których wygrała 14 z 24 punktów rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. Następną przeciwniczką 30-latki będzie lepsza z pojedynku Shuai Zhang - Donna Vekić.

PTT Pattaya Open, Pattaya City (Tajlandia)