Challenger Wrocław: Berrer kontynuuje serię, Huta Galung poza turniejem

Michael Berrer, ostatni triumfator turnieju rangi ATP Challenger Tour we Wrocławiu, po pokonaniu Jurgena Zoppa awansował do ćwierćfinału. Z zawodami na Dolnym Śląsku pożegnał się Jesse Huta Galung.

Michał Pochopień
Pierwszym ćwierćfinalistą turnieju ATP Challenger Tour we Wrocławiu został Michael Berrer. W środę Niemiec okazał się lepszy od Estończyka Jurgena Zoppa. Tenisista rozstawiony na Dolnym Śląsku z numerem siódmym może pochwalić się świetnym bilansem - w dotychczasowych siedmiu spotkaniach rozegranych w Hali Orbita ani razu nie schodził z kortu pokonany.
W meczu trwającym jedną godzinę i 43 minuty Berrer posłał siedem asów, popełnił dwa podwójne błędy i obronił siedem break pointów. Kolejny przeciwnik 34-letniego tenisisty pochodzącego ze Stuttgartu wyłoni się z pary Jan Hernych - Farrukh Dustow.Dobrą passę kontynuuje Mirza Bašić, który po przejściu eliminacji i wygraniu dwóch meczów w turnieju głównym awansował do 1/4 finału. Bośniak po dwóch wyrównanych setach okazał się lepszy od Holendra Jessego Huty Galunga.

Do ćwierćfinału awansował także Konstantin Krawczuk, który w Hali Orbita wygrał z Andrejem Martinem 6:4, 6:4. W ciągu godziny i dziewięciu minut tenisista mieszkający w Moskwie posłał dwa asy, nie popełnił żadnego podwójnego błędu i wygrał 79 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. W ćwierćfinale Krawczuk zmierzy się z rozstawionym z numerem drugim Belgiem Stevem Darcisem, który w ostatnim meczu środowej serii gier pokonał Włocha Andreę Arnaboldiego 7:5, 6:2.

W środę w hali AZS również toczyły się mecze I rundy - Ilja Marczenko nie dał żadnych szans Jozefowi Kovalikowi, a Jan Hernych wyeliminował "szczęśliwego przegranego" z eliminacji - Martina Fischera.