ATP Delray Beach: Karlović i Tomic w półfinale, Young wyeliminował Dołgopołowa

Ivo Karlović i Bernard Tomic awansowali do półfinału turnieju ATP World Tour 250 w Delray Beach. Rywalem Australijczyka będzie Donald Young, który znakomicie sobie radzi na Florydzie.

Rafał Smoliński
Jako pierwszy w półfinale turnieju Delray Beach Open zameldował się Donald Young, który powtórzył zeszłotygodniowy wynik z Memphis. Amerykanin pokonał w piątek po 110 minutach rozstawionego z "trójką" Ołeksandra Dołgopołowa 2:6, 6:3, 6:4, choć Ukrainiec posłał 11 asów i w sumie zdobył o jeden punkt więcej od rywala (94-93).
- Nie zacząłem tego meczu tak, jak chciałem, ale podjąłem walkę. Starałem się nie grać pasywnie i to przyniosło dobry skutek. Czuję się dobrze. Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec i osiągnę w tym turnieju coś więcej - powiedział Young, który w 2015 roku legitymuje się bilansem pojedynków 10-3.

Sobotnim przeciwnikiem Younga będzie Bernard Tomic. Australijczyk zakończył w piątek przygodę Yoshihito Nishioki, który w Delray Beach starał się o pierwszy w karierze półfinał zawodów głównego cyklu. Zdolny Japończyk nie wykorzystał siedmiu break pointów i po zaledwie 57 minutach przegrał 3:6, 1:6.

Rozstawiony z "czwórką" Ivo Karlović, jest o krok od powtórzenia rezultatu z 2010 roku, kiedy to w Delray Beach doszedł do finału. 35-letni Chorwat posłał w piątek 17 asów i pokonał rozstawionego z numerem siódmym Steve'a Johnsona 6:2, 7:6(4). Tenisista z Zagrzebia wziął rewanż za dwie doznane wcześniej w starciach z Amerykaninem porażki (San Jose 2013, Waszyngton 2014).

Do półfinału turnieju na Florydzie awansował także leworęczny Adrian Mannarino. Francuz powrócił ze stanu 0-1 w setach i zwyciężył Yena-Hsuna Lu 3:6, 6:1, 6:1. - Miałem problem z odnalezieniem właściwego rytmu na początku spotkania. Wiał silny wiatr i było bardzo zimno. Ale na początku drugiego seta skupiłem się na tym, by dobrze się poruszać i starałem się być konsekwentny - wyznał reprezentant Trójkolorowych, który o drugi finał w obecnym sezonie (w Auckland pokonał go w meczu o tytuł Jiří Veselý) zagra w sobotę z Karloviciem.