WTA Kuala Lumpur: Kurumi Nara rywalką Magdy Linette, porażka Bojany Jovanovski

Kurumi Nara pokonała Stefanie Voegele w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Kuala Lumpur. Odpadła Bojana Jovanovski.

Bojana Jovanovski (WTA 63) w tym sezonie w czterech turniejach w głównym cyklu wygrała łącznie dwa mecze, z czego jeden przez krecz rywalki. Doszła do II rundy w Shenzhen i Hobart, a z Australian Open i w Kuala Lumpur odpadła po pierwszym spotkaniu. W poniedziałek w malezyjskiej imprezie Serbka przegrała 3:6, 3:6 z Elizawietą Kuliczkową (WTA 171). 18-letnia Rosjanka to podwójna mistrzyni juniorskiego Australian Open 2014 (w singlu i deblu).
W ciągu 68 minut gry Jovanovski popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Kuliczkowa wykorzystała sześć z 15 break pointów. Rosjanka wygrała drugi mecz w karierze w głównym cyklu. W ubiegłym sezonie w Tiencinie pokonała Silvię Soler-Espinosę.

Kolejną rywalką Kuliczkowej będzie Julia Putincewa (WTA 110), która oddała trzy gemy reprezentantce gospodarzy Jawariah Noordin. W trwającym 77 minut spotkaniu reprezentantka Kazachstanu obroniła sześć z siedmiu break pointów oraz zdobyła 22 z 31 punktów przy drugim podaniu rywalki. Nieklasyfikowana w rankingu WTA 24-letnia Noordin w głównym cyklu wystąpiła po raz pierwszy.

Kurumi Nara (WTA 57) wygrała 6:3, 7:6(4) ze Stefanie Vögele (WTA 101) po jednej godzinie i 47 minutach gry. Japonka pojedynek mogła zakończyć w 10. gemie II seta, ale zmarnowała dwie piłki meczowe. W tie breaku wróciła z 0-2. W całym meczu Szwajcarka zaserwowała osiem asów, ale cztery razy dała się przełamać. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. Trzy lata temu w Dubaju również w dwóch setach lepsza była Nara. W II rundzie Japonka zmierzy się z Magdą Linette.

Luksika Kumkhum (WTA 128) pokonała 6:3, 7:6(4) Junri Namigatę (WTA 185). W II partii reprezentantka Tajlandii przegrywała ze stratą dwóch przełamań, ale wróciła z 1:4. Kateryna Kozłowa (WTA 107) wygrała 6:3, 6:4 z Saisai Zheng (WTA 73). Ukrainka odniosła ósme w sezonie zwycięstwo nad zawodniczką z Top 100. W Hobart była lepsza od Marii-Teresy Torro-Flor (kwalifikacje) i Kirsten Flipkens, w Dubaju pokonała Anę Konjuh i Jelenę Wiesninę (eliminacje) oraz Heather Watson, a w Ad-Dausze w kwalifikacjach zwyciężyła Monę Barthel i Tímeę Babos.

W chińskim meczu Ying-Ying Duan (WTA 116) zaserwowała sześć asów oraz obroniła cztery z pięciu break pointów i pokonała 6:0, 3:6, 6:3 Yi-Fan Xu (WTA 156).

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)