Challenger Quimper: Andriej Kapaś uległ w starciu z Edwardem Corrie'em

Andriej Kapaś nie zagra po raz drugi z rzędu w ćwierćfinale turnieju rangi ATP Challenger Tour. W czwartek Polak przegrał z Brytyjczykiem Edwardem Corrie

Michał Pochopień
W czwartek Andriej Kapaś po raz pierwszy w karierze mierzył się z kwalifikantem z Wielkiej Brytanii - Edwardem Corrie'em. Po godzinie i 55 minutach gry zwycięsko z tego starcia wyszedł 27-latek notowany na 266. miejscu w rankingu ATP.
Mecz II rundy zawodów w Quimper bardzo dobrze rozpoczął się dla Kapasia, który uzyskał jedyne przełamanie w inauguracyjnej odsłonie i zapisał ją na swoje konto. Drugi set był bardzo wyrównany, obaj tenisiści bardzo dobrze serwowali i nie mieli problemów z gemami przy własnym podaniu. O losach tej partii zadecydował tie break, w którym lepszy okazał się 27-letni Corrie.

W trzecim secie obaj zawodnicy zaprezentowali świetny tenis - na korcie aż roiło się od długich akcji kończonych świetnym uderzeniem. Bliżej wygrania tego spotkania był Kapaś, który przy stanie 4:3 nie wykorzystał dwóch break pointów. Następnie do ofensywy przeszedł Corrie - Brytyjczyk w dziewiątym gemie wykorzystał swoją szansę i przełamał serwis Polaka.

W czwartkowym pojedynku obaj tenisiści posłali po 13 asów, Kapaś popełnił jeden podwójny błąd, a Corrie miał ich na koncie pięć. Tenisista mieszkający w Zabrzu wygrał 80 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

Za udział w turnieju rangi ATP Challenger Tour w Quimper Polak zdobył osiem punktów i otrzymał czek opiewający na 730 euro. W najnowszym notowaniu rankingu ATP Kapaś będzie notowany na najwyższej pozycji w karierze.

Open BNP Paribas Bangue de Bretagne Quimper, Quimper (Francja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 42,5 tys. euro
czwartek, 5 marca

II runda gry pojedynczej:

Edward Corrie (Wielka Brytania, Q) - Andriej Kapaś (Polska, SE) 4:6, 7:6(4), 6:4