Challenger Kazań: Trudna przeprawa Michała Przysiężnego z białoruskim kwalifikantem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Michał Przysiężny po wyrównanym meczu I rundy pokonał Siergieja Betowa, który do turnieju głównego w Kazaniu przedzierał się przez kwalifikacje.

Turniej w Kazaniu dla Michała Przysiężnego był szczęśliwy w 2010 roku, kiedy odniósł w nim triumf. W tym sezonie Polak w imprezie został rozstawiony z numerem 4., a także zdecydował się na start w turnieju gry podwójnej z Mateuszem Kowalczykiem. [ad=rectangle] Ostatecznie deblowy występ polski duet zakończył na I rundzie, pomimo tego, że był faworytem w starciu z Włochami. Ołówek poznał singlowego rywala dopiero po zakończeniu kwalifikacji i okazał się nim Siergiej Betow.

Polak od niemal samego początku spotkania miał problemy przy swoim serwisie i stracił podanie już w piątym gemie. Błyskawicznie uzyskał przełamanie powrotne, by znów oddać breaka Białorusinowi. Betow jednak nie był w stanie utrzymać tej przewagi do końca. Od stanu 3:5, cztery kolejne gemy padły łupem Polaka.

Drugi set był bardzo wyrównany, tym razem tenisista z Białorusi pilnował swojego podania, a sam nie wykorzystał szansy w trzecim gemie. Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, zaprocentowało doświadczenie polskiego zawodnika, który wygrał tę partię do trzech.

O ćwierćfinał polski tenisista zagra z Miloslavem Mecirem, który w dwóch setach uporał się z Filipem Horansky'm.

Kazań Kremlin Cup, Kazań (Rosja) ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 40 tys. dolarów wtorek, 17 marca

I runda gry pojedynczej:

Michał Przysiężny (Polska, 4) - Siergiej Betow (Białoruś, Q) 7:5, 6:3

Źródło artykułu: