WTA Miami: Venus Williams lepsza od Samanthy Stosur, Pliskova zatrzymała Badosę

Venus Williams pokonała Samanthę Stosur i awansowała do IV rundy turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach twardych w Miami.

Venus Williams (WTA 16) w tym sezonie tylko z jednego turnieju odpadła przed ćwierćfinałem. W Dubaju w III rundzie przegrała z Lucie Safarovą. W sobotę Amerykanka pokonała 6:4, 7:6(3) Samanthę Stosur (WTA 26) i awansowała do 1/8 finału turnieju w Miami. Była liderka rankingu wygrała 17. mecz w sezonie (bilans 17-3). Kolejną jej rywalką będzie Karolina Woźniacka (WTA 5), z którą wygrała wszystkie sześć dotychczasowych meczów. Po raz ostatni spotkały się w styczniu tego roku w finale turnieju w Auckland. Ze Stosur Venus zmierzyła się po raz ósmy i podwyższyła na 7-1 bilans ich konfrontacji.
Amerykance przytrafił się duży przestój w II secie. Prowadziła w nim 5:1, by przegrać cztery gemy z rzędu. Po przełamaniu rywalki, Williams nie wykorzystała serwisu na mecz przy 6:5. Awans do kolejnej rundy przypieczętowała dopiero w tie breaku. W trwającym godzinę i 40 minut spotkaniu Venus zdobyła 26 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Naliczono jej 21 kończących uderzeń i 37 niewymuszonych błędów. Stosur miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i zrobiła 34 błędy własne.

Karolína Plíšková (WTA 14) miała problem z zakończenie I seta meczu z grającą dzięki dzikiej karcie 17-letnią Paulą Badosą (WTA 419). Czeszka prowadziła 4:1 z podwójnym przełamaniem, by przegrać cztery gemy z rzędu. Wróciła jednak do równowagi i wygrała cały mecz 7:5, 6:1 po 62 minutach. Plíšková nie miała ani jednego asa, podczas gdy Hiszpanka zaserwowała ich pięć. Badosa jednak popełniła też siedem podwójnych błędów, podczas gdy Czeszka trzy. 23-latka z Pragi zakończyła mecz na plusie w bilansie kończących uderzeń do niewymuszonych błędów (25-20). Hiszpanka za to miała 12 piłek wygranych bezpośrednio i zrobiła 28 błędów własnych. Plíšková wygrała 22. mecz w sezonie (bilans 22-7). O ćwierćfinał zagra z rewelacyjną Darią Gawriłową (WTA 97), pogromczynią Marii Szarapowej z II rundy.

Miami Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 5,381 mln dolarów
sobota, 28 marca

III runda gry pojedynczej:

Karolína Plíšková (Czechy, 14) - Paula Badosa (Hiszpania, WC) 7:5, 6:1
Venus Williams (USA, 16) - Samantha Stosur (Australia, 23) 6:4, 7:6(3)

Program i wyniki turnieju kobiet

WTA Miami: Eugenie Bouchard poza turniejem, wielka wygrana Marii

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Która tenisistka zwycięży w IV rundzie turnieju w Miami?