ATP Miami: Novak Djoković powalczy o obronę tytułu z Andym Murrayem

Novak Djoković będzie rywalem Andy'ego Murraya w niedzielnym finale turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami. W piątek broniący tytułu Serb pokonał w dwóch setach Johna Isnera.

Rafał Smoliński
Dziewiąte starcie Novaka Djokovicia z Johnem Isnerem rozpoczęło się od bardzo pewnie wygranych gemów serwisowych przez obu zawodników. Dopóki Amerykanin trafiał pierwszym podaniem, dopóty był w stanie nawiązać wyrównaną walkę z liderem rankingu ATP. W 12. gemie premierowej odsłony 29-latek z Greensboro oddalił setbola, ale w tie breaku znakomicie zaprezentował się Serb, który zwyciężył w tej rozgrywce do 3.
Porażka w premierowej odsłonie podcięła skrzydła Isnerowi, który nie serwował już na tak wysokim poziomie, jak w partii otwarcia. Cierpliwie grający Djoković w trzecim gemie uzyskał pierwsze w meczu przełamanie, a po zmianie stron zdobył jeszcze drugiego breaka i było już w zasadzie po wszystkim. Po 90 minutach gry najlepszy obecnie tenisista świata po raz siódmym pokonał Isnera, tym razem 7:6(3), 6:2.

- Jestem zadowolony, że udało mi się zrealizować wszystkie założenia taktyczne na ten mecz. Nigdy nie jest łatwo grać z kimś, kto tak świetnie serwuje. Najważniejsze jest wówczas to, by pozostać silnym mentalnie i być cierpliwym. Doskonale wykorzystałem geometrię kortu i jest szczęśliwy ze swojej postawy - powiedział po meczu uradowany Nole.

Radość Serba nie powinna dziwić, ponieważ w całym meczu zanotował on 25 winnerów i tylko osiem błędów własnych. Djoković nie musiał bronić ani jednego break pointa, a sam wykorzystał połowę z czterech okazji na przełamanie. Isner posłał dziewięć asów (o jeden mniej od rywala), do tego skończył 29 piłek i popełnił 38 niewymuszonych błędów.
Statystyki meczu Novaka Djokovicia z Johnem Isnerem (foto: Twitter) Statystyki meczu Novaka Djokovicia z Johnem Isnerem (foto: Twitter)
W niedzielę Djoković będzie mógł zostać pierwszym zawodnikiem w historii, który trzykrotnie wygra w jednym roku turnieje w Indian Wells i Miami. Wcześniej Serb zwyciężał w tych zawodach w sezonach 2011 i 2014. Jego finałowym przeciwnikiem będzie Andy Murray, z którym wygrał 17 z 25 dotychczas rozegranych pojedynków.