WTA Katowice: Alize Cornet straciła seta, Alison van Uytvanck także w ćwierćfinale

Broniąca tytułu Alize Cornet straciła w środę pierwszego seta w turnieju Katowice Open 2015. W sesji wieczornej do ćwierćfinału pewnie awansowała Alison van Uytvanck.

Rafał Smoliński
Rozstawiona z numerem drugim Alize Cornet dała się zaskoczyć w premierowej odsłonie meczu z Poloną Hercog. Słowenka wykorzystała wówczas słabszą dyspozycję Francuzki, uzyskała przełamanie i zwyciężyła w pierwszym secie 6:4.
Reprezentantka Trójkolorowych weszła na wyższy poziom w dwóch kolejnych setach. Tenisistka z Mariboru popełniała coraz więcej błędów własnych i przegrała od stanu 1:1 pięć gemów z rzędu. Na początku trzeciej partii Cornet zdobyła jeszcze jednego breaka i od tej pory w pełni kontrolowała już przebieg wydarzeń na placu gry. Po dwóch godzinach i pięciu minutach Francuzka triumfowała ostatecznie 4:6, 6:1, 6:3 i w piątkowym ćwierćfinale zmierzy się z Anną Schmiedlova lub Kateriną Siniakovą.

W ostatnim meczu dnia do ćwierćfinału awansowała Alison van Uytvanck. Agresywnie grająca Belgijka zwyciężyła po 80 minutach Niemkę Carinę Witthöft 6:3, 6:3, dzięki czemu wyrównała rachunek z reprezentantką naszych zachodnich sąsiadów. 21-letnia tenisistka powinna w poniedziałek powrócić do Top 100 rankingu WTA. W piątek na drodze van Uytvanck do półfinału Katowice Open 2015 stanie Kirsten Flipkens lub Monica Niculescu.