WTA Katowice: Klątwa półfinału, Agnieszka Radwańska przegrała z Camilą Giorgi

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Agnieszka Radwańska przegrała z Camilą Giorgi w półfinale turnieju Katowice Open w dwóch setach. Polka powtórzyła wynik sprzed roku.

Agnieszka Radwańska po raz drugi zdecydowała się na start w turnieju Katowice Open. Przed rokiem odpadła w półfinale po wyrównanej batalii z Alize Cornet. Po trzech szybkich zwycięstwach kolejno z Yaniną Wickmayer, An-Sophie Mestach i Klarą Koukalovą, była faworytką w starciu z Camilą Giorgi. Tenisistki wcześniej mierzyły się ze sobą tylko raz, podczas Wimbledonu w 2012 roku.  [ad=rectangle]

Początek spotkania był wyrównany, obie tenisistki serwowały solidnie i z łatwością wygrywały swoje podania. W piątym gemie Radwańska popełniła dwa proste błędy, co doprowadziło do pierwszych break pointów w meczu. Włoszka wykorzystała drugą okazję, popisując się kończącym forhendem.

Krakowianka chciała jak najszybciej odrobić straty, ale Giorgi w tak trudnym momencie była bezbłędna, uruchomiła ponownie dobry serwis i forhend, odpierając break pointa. Pomimo walki Radwańskiej do ostatniej piłki, wyrównać stanu seta już jej się nie udało. Giorgi grała równo i solidnie, premierową odsłonę zakończyła udanym bekhendem.

Drugi set był swoistym deja vu. Do stanu 2:2 obie zawodniczki wygrywały swoje podania, a w piątym gemie znów Włoszka przy szansie na przełamanie okazała się bezbłędna. Znakomicie serwowała i returnowała, kończyła wymiany z praktycznie każdej pozycji. Radwańska nie potrafiła znaleźć recepty na rozpędzoną przeciwniczkę. Krakowianka miała dwie kolejne okazje na przełamanie Giorgi, ale obie zmarnowała.

Rozstawiona z numerem 3. tenisistka dołożyła jeszcze jedno przełamanie. Dwie piłki zmarnowała, popełniając łatwe błędy. Przy trzeciej okazji Włoszka zakończyła dłuższą wymianę forhendem w sam narożnik kortu. - Jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa. Kluczem była agresywna gra i regularność. W finale skupię się na swojej grze, wszystko będzie zależało ode mnie - powiedziała po meczu szczęśliwa zwyciężczyni.

Akcja turnieju? Radwańska niesamowicie skończyła wymianę z Giorgi

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

W całym meczu Giorgi zanotowała trzy asy oraz popełniła pięć podwójnych błędów serwisowych. Wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie, a sama obroniła wszystkie break pointy. Polka po pierwszym podaniu Giorgi wygrała zaledwie siedem z 37 piłek. Radwańska zaserwowała dwa asy i popełniła tyle samo podwójnych błędów.

Włoszka w niedzielnym finale zagra z Anną Schmiedlovą, która w dwóch setach pokonała Alison van Uytvanck.

Katowice Open, Katowice (Polska) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów sobota, 11 kwietnia