Challenger Sarasota: Michał Przysiężny wygrał z duetem Franków i awansował do ćwierćfinału debla

Michał Przysiężny i partnerujący mu Johan Brunstroem awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej challengera w Sarasocie. W środę polsko-szwedzki duet pokonał parę Frank Dancević - Frank Moser.

Marcin Motyka
Występ w deblu jest dla Michała Przysiężnego szansą na podbudowane pewności siebie po niepowodzeniu w grze pojedynczej, w której odpadł już w I rundzie, przegrywając z Jasonem Kublerem. W challengerze w Sarasocie głogowianin utworzył duet z Johanem Brunströmem, deblowym mistrzem pięciu turniejów rangi ATP World Tour i finalistą 13.
Na otwarcie swoich zmagań w Sarasota Open Polak i Szwed wygrali 6:3, 7:6(8) z duetem Franków - Kanadyjczykiem Danceviciem i Niemcem Moserem. O losach pierwszego seta zadecydowało jedno przełamanie uzyskane przez duet Przysiężny - Brunstroem. W drugiej partii obie parę po jednym razie straciły podanie i doszło do rozgrywki tie breakowej, w której 31-latek z Głogowa i jego partner zwyciężyli 10-8.

W ciągu 93 minut gry Przysiężny i Brunstroem posłali posłali osiem asów, popełnili sześć podwójnych błędów serwisowych, po trafionym pierwszym podaniu zdobyli 70 proc. rozegranych punktów i łącznie zapisali na swoim koncie 71 "oczek", o sześć więcej od środowych rywali.

Ćwierćfinałowymi przeciwnikami Polaka i Szweda będą Fabrice Martin i Purav Raja. Francusko-hinduski debel pokonał 7:6(3), 3:6, 11-9 rozstawionych z numerem drugim Amerykanów, Austina Krajicka i Rajeeva Rama.

Sarasota Open, Sarasota (USA)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 100 tys. dolarów
środa, 15 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Michał Przysiężny (Polska) / Johan Brunstroem (Szwecja) - Frank Dancević (Kanada) / Frank Moser (Niemcy) 6:3, 7:6(8)

Cykl ITF: Katarzyna Piter przerwała serię porażek, Polka lepsza od półfinalistki Wimbledonu

Czy Michał Przysiężny i Johan Brunstroem awansują do półfinału debla?