Cykl ITF: Maturzysta Kamil Majchrzak z trzecim tytułem w karierze

W swoim ostatnim występie przed egzaminem dojrzałości Kamil Majchrzak sięgnął po trzecie mistrzostwo na zawodowych kortach. W niedzielę Polak zwyciężył w turnieju ITF rozgrywanym w hiszpańskim Reus.

Rafał Smoliński
Niedzielnym rywalem Kamila Majchrzaka (ATP 397) na katalońskiej mączce był wyżej od niego notowany w światowej klasyfikacji Marc Giner (ATP 312). 19-letni piotrkowianin błyskawicznie wyszedł na 3:0, ale po zmianie stron dwa gemy zapisał na swoje konto Hiszpan. Decydujący cios Polak zadał w szóstym gemie, kiedy to znów uzyskał breaka. Przy 5:3 nasz reprezentant wygrał od stanu 0-30 cztery piłki i zwieńczył premierową odsłonę.
Rozstawiony w Reus z numerem czwartym Majchrzak od przełamania rozpoczął także drugiego seta, jednak i tym razem grający z "trójką" Giner odrobił stratę. Końcówka pojedynku była zabójcza w wykonaniu naszego reprezentanta. Polak wygrał od stanu 2:2 cztery gemy z rzędu i po dosyć jednostronnym spotkaniu zwyciężył ostatecznie 6:3, 6:2.

W całym meczu Majchrzak zapisał na swoje konto jednego asa i jeden podwójny błąd. Z 10 okazji na przełamanie wykorzystał połowę oraz wygrał 60 ze 102 wszystkich rozegranych punktów. Giner natomiast zanotował jeden podwójny błąd, a z sześciu okazji zamienił na breaka tylko dwa.

Majchrzak sięgnął po trzecie singlowe trofeum na zawodowych kortach i pierwsze w obecnym sezonie. W 2014 roku Polak triumfował w hiszpańskiej Kartagenie oraz słowackich Michalovcach. Za występ w Reus otrzyma 18 punktów do rankingu ATP, które zostaną mu doliczone 27 kwietnia. Teraz czeka go odpoczynek od tenisa związany z egzaminami maturalnymi.