Challenger Guadalajara: Reprezentant Salwadoru zakończył przygodę Michała Przysiężnego

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Michał Przysiężny odpadł w II rundzie turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego na kortach twardych w Guadalajarze. Pogromcą oznaczonego "czwórką" Polaka okazał się 24-letni reprezentant Salwadoru.

Głogowianin po raz drugi w karierze zagrał w Guadalajarze i podobnie jak w sezonie 2013 zakończył zmagania na 1/8 finału. Wtedy jego pogromcą okazał się Amerykanin Rajeev Ram. W środę klasyfikowany na 143. miejscu w rankingu ATP Michał Przysiężny nie sprostał Marcelo Arévalo, 383. rakiecie globu. [ad=rectangle] Środowe starcie Polaka z reprezentantem Salwadoru trwało zaledwie 63 minuty. W premierowej odsłonie Arévalo szybko uzyskał dwa przełamania i wyszedł na 4:1. 31-letni Przysiężny odrobił stratę jednego breaka, lecz nie zdołał już doprowadzić do wyrównania.

W drugiej partii popularny Ołówek prowadził 3:0, ale przegrał sześć kolejnych gemów i w efekcie cały mecz 4:6, 3:6. Nasz reprezentant zanotował jednego asa, trzy podwójne błędy oraz zapisał na swoje konto 44 ze 106 rozegranych punktów. Z kolei 24-latek z Salwadoru miał 11 asów, trzy podwójne błędy, a do tego postarał się o pięć przełamań.

Za występ w imprezie Zurich Jalisco Open Przysiężny otrzyma dziewięć punktów do rankingu ATP oraz czek na sumę 1720 dolarów. Polak powróci do gry za dwa tygodnie, w zawodach odbywających się na kortach ziemnych we francuskim Aix-en-Provence, gdzie dyrektorem turnieju jest Arnaud Clement.

Zurich Jalisco Open, Guadalajara (Meksyk) ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dolarów środa, 22 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Marcelo Arévalo (Salwador) - Michał Przysiężny (Polska, 4) 6:4, 6:3

Źródło artykułu: