ATP Barcelona: Nishikori lepszy od Giraldo w powtórce zeszłorocznego finału

W rewanżu za zeszłoroczny finał turnieju ATP w Barcelonie Kei Nishikori nie dał szans Santiago Giraldo. Do ćwierćfinału awansował również rozstawiony z numerem trzecim David Ferrer.

Rafał Smoliński
W zeszłym roku Kei Nishikori spotkał się z Santiago Giraldo w finale imprezy rozgrywanej na katalońskiej mączce i stracił tylko cztery gemy. W czwartek obaj tenisiści zmierzyli się ze sobą w III rundzie i rozstawiony z "jedynką" Japończyk odniósł jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo. Po 82 minutach finalista US Open 2014 pokonał oznaczonego 15. numerem Kolumbijczyka 6:2, 6:1.
O miejsce w półfinale turnieju Barcelona Open Banc Sabadell broniący tytułu Nishikori spotka się w piątek z Roberto Bautistą. Rozstawiony z numerem siódmym Hiszpan zwyciężył w czwartek oznaczonego "10" Pablo Cuevasa 7:6(5), 6:2. Urugwajczyk nie obronił żadnego z trzech wypracowanych przez rywala break pointów, a sam uzyskał tylko jedno przełamanie. W 2014 roku Nishikori i Bautista zagrali ze sobą w Barcelonie i Japończyk zwyciężył wówczas 6:1, 4:6, 6:3.

19-letni Elias Ymer, aktualnie 192. rakieta globu, przegrał premierowego seta meczu z Davidem Ferrerem 3:6, ale w drugiej partii czterokrotny finalista katalońskiej imprezy musiał się sporo namęczyć, by zwyciężyć zdolnego Szweda. Oznaczony trzecim numerem doświadczony walencjanin powrócił ze stanu 0:4 i po 86 minutach triumfował ostatecznie w całym spotkaniu 6:3, 6:4.

Rewanż za porażkę w tegorocznej imprezie rozgrywanej w Quito wziął w czwartek Martin Klizan. Rozstawiony z "14" Słowak pokonał triumfatora ekwadorskich zawodów, Dominikanina Victora Estrellę 6:4, 6:3, dzięki czemu po raz czwarty w obecnym sezonie zagra w ćwierćfinale turnieju głównego cyklu. Na początku kwietnia pochodzący z Bratysławy 25-latek okazał się najlepszy na mączce w Casablance.

Barcelona Open Banc Sabadell, Barcelona (Hiszpania)