WTA Rzym: Utytułowane Czeszki pokonane, Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski w ćwierćfinale

Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski obroniły dwie piłki meczowe i pokonały Andreę Hlaváčkovą i Lucie Hradecką w II rundzie turnieju WTA w Rzymie.

Rafał Smoliński
Andrea Hlavackova i Lucie Hradecka to dwukrotne mistrzynie wielkoszlemowe, które na początku tego sezonu powróciły do wspólnych startów. Czeszki były faworytkami spotkania z Alicją Rosolską i Gabrielą Dabrowski, ale w pierwszym secie nie wykorzystały uzyskanego w gemie otwarcia prowadzenia i przegrały ostatecznie 4:6.
W drugiej partii warszawianka i jej kanadyjska partnerka omal nie wróciły ze stanu 0:5. Najpierw obroniły cztery setbole, a w 10. gemie miały cztery okazje na wyrównanie, lecz Hlaváčková i Hradecká utrzymały serwis. W decydującym o awansie do ćwierćfinału super tie breaku Czeszki powróciły do gry z 1-5 i miały dwa meczbole, które Rosolska i Dabrowski oddaliły.

Po 97 minutach polsko-kanadyjska para wypracowała piłkę meczową, którą wykorzystała. W sumie Rosolska i Dabrowski zdobyły o osiem punktów więcej (76-68) od reprezentantek naszych południowych sąsiadów. Oba deble postarały się o cztery przełamania, choć więcej break pointów (16-13) miały oznaczone "szóstką" Hlaváčková i Hradecká.

Piątkowymi przeciwniczkami Rosolskiej i Dabrowski w pojedynku o półfinał turnieju debla międzynarodowych mistrzostw Włoch będą rozstawione z "czwórką" Francuzka Caroline Garcia i Słowenka Katarina Srebotnik, które pokonały Casey Dellacquę i Jarosławę Szwiedową 7:6(6), 1:6, 10-7.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA Premier 5, kort ziemny, pula nagród 2,707 mln dolarów
czwartek, 14 maja

II runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Gabriela Dabrowski (Kanada) - Andrea Hlaváčková (Czechy, 6) / Lucie Hradecká (Czechy, 6) 6:4, 4:6, 11-9

Czy Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski awansują do półfinału turnieju w Rzymie?