Challenger Heilbronn: Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay zagrają o tytuł

Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay odprawili z kwitkiem kolejny duet i zagrają w niemieckim challengerze w Heilbronn o tytuł.

Dominika Pawlik
Po pokonaniu w środę finalistów imprezy ATP w Monachium, Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay mieli dzień przerwy. W czwartek poznali kolejnych rywali, z którymi walczyć mieli o finał. Alessandro Motti i Dennis Novikov pokonali Andreasa Becka i Jana-Lennarda Struffa.
Włoch i Amerykanin od samego początku meczu mieli problemy z utrzymaniem podania. Choć w premierowym gemie nie wykorzystali szansy na przełamanie, po chwili sami stracili swój serwis. Od tej pory zdobyli tylko jednego gema i byli całkowicie bezsilni przy mocnych próbach Kowalczyka i Zelenaya.

W drugiej partii Motti i Novikov dokonali tego, czego nie udało im się zrobić kilkanaście minut wcześniej. Wykorzystali szansę i odskoczyli na 3:0, przeciwnicy byli bliscy wyrównania, ale znów stracili serwis i zrobiło się 4:2 na korzyść Włocha i Amerykanina. Od tej pory na korcie rządzili już tylko Polak i Słowak i wygrali, choć nie bez problemów, cztery kolejne gemy.

Kowalczyk i partnerujący mu Zelenay w finale zagrają z reprezentantami gospodarzy: Dustinem Brownem i Tobiasem Kamke albo Dominikiem Meffertem i Timem Puetzem.

Neckarcup, Heilbronn (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
piątek, 15 maja

półfinał gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska, 2) / Igor Zelenay (Słowacja, 2) - Alessandro Motti (Włochy) / Dennis Novikov (USA) 6:1, 6:4

Czy Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay zdobędą tytuł w Heilbronn?