WTA Strasburg: Zwycięstwa Cornet, Schiavone i Keys, Puig nie obroni tytułu

Alize Cornet pokonała Qiang Wang i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Strasburgu.

Alize Cornet (WTA 29) to triumfatorka turnieju w Strasburgu sprzed dwóch lat. W finale grała tutaj także w 2012 roku i przegrała wówczas z Francescą Schiavone. Szósty start w imprezie reprezentantka gospodarzy rozpoczęła od pokonania 6:3, 6:3 Qiang Wang (WTA 106). W trwający 87 minut spotkaniu Francuzka popełniła 10 podwójnych błędów. Obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama przełamała rywalkę pięć razy. [ad=rectangle] Triumfatorka turnieju z 2012 roku Francesca Schiavone (WTA 92) wygrała 6:4, 6:1 z Lauren Davis (WTA 64). W długim 10. gemie I partii (22 punkty) Włoszka wykorzystała szóstego setbola. Na otwarcie II seta mistrzyni Rolanda Garrosa 2010 odparła dwa break pointy, od 1:1 zgarnęła pięć gemów z rzędu. W trwającym 99 minut spotkaniu Schiavone zdobyła 22 z 30 punktów przy drugim podaniu rywalki.

Tytułu nie obroni Monica Puig (WTA 57), która przegrała 0:6, 3:6 z Samanthą Stosur (WTA 26). W ciągu 69 minut Portorykanka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 24 punktów przy swoim drugim podaniu. Australijka wykorzystała pięć z 10 break pointów. Było to trzecie spotkanie obu tenisistek, dwa poprzednie miały miejsce w ubiegłym sezonie w Rolandzie Garrosie i w Montrealu. W tych trzech konfrontacjach Stosur straciła łącznie dziewięć gemów.

Rozstawiona z numerem pierwszym Madison Keys (WTA 16) wróciła ze stanu 2:4 w I secie i pokonała 6:4, 6:3 Christinę McHale (WTA 55). Była liderka rankingu Jelena Janković (WTA 25) wygrała 7:6(6), 6:3 z Iriną Falconi (WTA 84). W I secie Serbka przegrywała 0:3 ze stratą dwóch przełamań, a w tie breaku obroniła dwie piłki setowe.

Coco Vandeweghe (WTA 33) pokonała 7:6(3), 7:5 Oceane Dodin (WTA 138). Amerykanka wróciła z 1:4 w I secie oraz z 1:3 w II partii. W trwającym godzinę i 46 minut spotkaniu zaserwowała 18 asów. Kristina Mladenović (WTA 54) wykorzystała siedem z 16 break pointów i zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:1 Pauline Parmentier (WTA 94). Alison Riske (WTA 46) wygrała 7:5, 4:6, 6:1 z Zariną Dijas (WTA 32). W I partii Amerykanka od 3:5 zdobyła cztery gemy, po drodze odpierając dwie piłki setowe.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów poniedziałek, 18 maja

I runda gry pojedynczej:

Madison Keys (USA, 1) - Christina McHale (USA) 6:4, 6:3 Jelena Janković (Serbia, 2/WC) - Irina Falconi (USA) 7:6(6), 6:3 Samantha Stosur (Australia, 3/WC) - Mónica Puig (Portoryko) 6:0, 6:3 Alizé Cornet (Francja, 4) - Qiang Wang (Chiny, Q) 6:3, 6:3 Coco Vandeweghe (USA, 6) - Oceane Dodin (Francja, LL) 7:6(3), 7:5 Alison Riske (USA) - Zarina Dijas (Kazachstan, 5) 7:5, 4:6, 6:1 Kristina Mladenović (Francja) - Pauline Parmentier (Francja) 6:2, 4:6, 6:1 Mirjana Lučić-Baroni (Chorwacja) - Olga Goworcowa (Białoruś, Q) 1:2 i krecz Francesca Schiavone (Włochy, WC) - Lauren Davis (USA) 6:4, 6:1