Roland Garros: Kania i Radwańska na starcie w drugim dniu, Szarapowa zaczyna obronę tytułu
W poniedziałek poznamy odpowiedź, czy w II rundzie Rolanda Garrosa dojdzie do polskiego starcia. Na głównych arenach wystąpią m.in. Maria Szarapowa, Wiktoria Azarenka, Andy Murray i Tomas Berdych.
Rozstawiony z "czwórką" Tomas Berdych i debiutujący w Paryżu Yoshihito Nishioka rozpoczną poniedziałkowe zmagania na korcie Suzanne Lenglen. Po nich zagrają Virginie Razzano i Veronica Cepede Royg, która po raz pierwszy w karierze wystąpi w głównej drabince imprezy wielkoszlemowej. Idol paryskiej publiczności, Gael Monfils zmierzy się ze swoim rodakiem, Edouardem Rogerem-Vasselinem, a jako ostatnie na drugim co do ważności obiekcie kompleksu im. Rolanda Garrosa zaprezentują się Venus Williams i Sloane Stephens.
Plan gier 2. dnia wielkoszlemowego Roland Garros 2015:
Kort Philippe Chatrier:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Alizé Cornet (Francja, 29) - Roberta Vinci (Włochy)
Lucas Pouille (Francja, WC) - Gilles Simon (Francja, 12)
Kaia Kanepi (Estonia) - Maria Szarapowa (Rosja, 2)
Andy Murray (Wielka Brytania, 3) - Facundo Argüello (Argentyna, LL)
Kort Suzanne Lenglen:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Yoshihito Nishioka (Japonia, Q) - Tomáš Berdych (Czechy, 4)
Virginie Razzano (Francja, WC) - Verónica Cepede Royg (Paragwaj, Q)
Gaël Monfils (Francja, 13) - Édouard Roger-Vasselin (Francja, WC)
Sloane Stephens (USA) - Venus Williams (USA, 15)
Kort 1:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Carla Suárez (Hiszpania, 8) - Monica Niculescu (Rumunia)
Gastão Elias (Portugalia, Q) - Benoît Paire (Francja)
María-Teresa Torró-Flor (Hiszpania) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 27)
Adrian Mannarino (Francja, 30) - Jürgen Melzer (Austria)
Kort 2:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Fabio Fognini (Włochy, 28) - Tatsuma Itō (Japonia)
Tímea Babos (Węgry) - Andżelika Kerber (Niemcy, 11)
David Goffin (Belgia, 17) - Filip Krajinović (Serbia)
Mathilde Johansson (Francja, WC) - Heather Watson (Wielka Brytania)
Kort 3:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Sam Groth (Australia) - Pablo Cuevas (Urugwaj, 21)
Samantha Stosur (Australia, 26) - Madison Brengle (USA)
Denis Istomin (Uzbekistan) - Nick Kyrgios (Australia, 29)
Andreea Mitu (Rumunia) - Alizé Lim (Francja, WC)
Kort 4:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Paula Kania (Polska, Q) - Mona Barthel (Niemcy)
Stefanie Vögele (Szwajcaria) - Witalia Diaczenko (Rosja)
Bethanie Mattek-Sands (USA) - Irina-Camelia Begu (Rumunia, 30)
Andriej Kuzniecow (Rosja) - Malek Jaziri (Tunezja)
Kort 5:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Frances Tiafoe (USA, WC) - Martin Kližan (Słowacja)
Dominic Thiem (Austria) - Aljaž Bedene (Wielka Brytania)
Saisai Zheng (Chiny) - Lucie Hradecká (Czechy)
Denisa Allertová (Czechy) - Johanna Konta (Wielka Brytania, Q)
Kort 6:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) - Feliciano López (Hiszpania, 11)
Agnieszka Radwańska (Polska, 14) - Annika Beck (Niemcy)
Borna Corić (Chorwacja) - Sam Querrey (USA)
Karolína Plíšková (Czechy, 12) - Shuai Zhang (Chiny)
Kort 7:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Amandine Hesse (Francja, WC) - Jarmila Gajdošová (Australia)
Luca Vanni (Włochy, Q) - Bernard Tomic (Australia, 27)
Alison Riske (USA) - Sara Errani (Włochy, 17)
Kyle Edmund (Wielka Brytania, Q) - Stéphane Robert (Francja, Q)
Kort 8:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Casey Dellacqua (Australia) - Ajla Tomljanović (Australia)
Ričardas Berankis (Litwa) - Serhij Stachowski (Ukraina)
Santiago Giraldo (Kolumbia) - Donald Young (USA)
Carina Witthöft (Niemcy) - Kateřina Siniaková (Czechy)
Kort 10:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Ruben Bemelmans (Belgia) - Benjamin Becker (Niemcy)
Aleksandra Krunić (Serbia) - Julia Putincewa (Kazachstan)
Viktor Troicki (Serbia, 31) - Jan-Lennard Struff (Niemcy)
Kort 11:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Juan Mónaco (Argentyna) - Federico Delbonis (Argentyna)
Johanna Larsson (Szwecja) - Daria Gawriłowa (Australia)
Diego Schwartzman (Argentyna) - Andreas Haider-Maurer (Austria)
Kort 14:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Ivan Dodig (Chorwacja) - Radek Štěpánek (Czechy)
Marinko Matosević (Australia) - Thomaz Bellucci (Brazylia)
Margarita Gasparian (Rosja, Q) - Ana Konjuh (Chorwacja)
Kort 16:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Alexandra Dulgheru (Rumunia) - Nicole Gibbs (USA)
Yanina Wickmayer (Belgia) - Elina Switolina (Ukraina, 19)
Andriej Gołubiew (Kazachstan, LL) - Tommy Robredo (Hiszpania, 18)
Simone Bolelli (Włochy) - Steve Darcis (Belgia)
Kort 17:
od godz. 11:00 czasu polskiego
Mónica Puig (Portoryko) - Sabina Lisicka (Niemcy, 20)
Taro Daniel (Japonia, Q) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 32)
Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, Q) - Thanasi Kokkinakis (Australia, WC)
Barbora Strýcová (Czechy, 22) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria)
Roland Garros: Dobre wspomnienie na paryską inaugurację Agnieszki Radwańskiej