ITF Grado: Katarzyna Piter przerwała mistrzowską posuchę i sięgnęła po siódme trofeum

Katarzyna Piter zwyciężyła w turnieju ITF rozgrywanym na kortach ziemnych w Grado. Polska tenisistka sięgnęła po pierwsze singlowe mistrzostwo od pięciu lat.

Rafał Smoliński
24-letnia Katarzyna Piter wykorzystała szansę i pewnie pokonała w niedzielnym finale Kristinę Schmiedlovą 6:3, 6:0. Utalentowana Słowaczka walczyła dzielnie tylko w premierowej odsłonie, w której trzykrotnie przełamała serwis poznanianki. Okazało się to jednak niewystarczające do końcowego triumfu, ponieważ notowana obecnie na 578. miejscu w rankingu WTA 17-latka ani razu nie utrzymała własnego podania.
Rozstawiona z piątym numerem Piter zwyciężyła w turnieju w Grado, dzięki czemu sięgnęła po siódme w karierze singlowe mistrzostwo. Tenisistka z Poznania otrzyma za to 50 punktów do światowej klasyfikacji, co powinno jej 8 czerwca pozwolić na powrót do Top 200. Aktualnie Polka zajmuje w rankingu WTA 217. pozycję. W maju zeszłego roku była już nawet 95. rakietą globu.

Piter może jeszcze poprawić swoją pozycję, bowiem w następnym tygodniu będzie rywalizowała w turnieju ITF o puli nagród 50 tys. dolarów w Brescii. Jej pierwszą przeciwniczką na włoskiej mączce będzie Słowenka Nastja Kolar.

XVIII Torneo Internazionale Femm. "Città di Grado", Grado (Włochy)