ITF Pantiani: Klasyczny hat-trick Grzegorza Panfila w Gruzji

Grzegorz Panfil wygrał trzeci z rzędu turniej ITF rozgrywany na kortach ziemnych w Pantiani. Polski tenisista opuści gruzińską mączkę z perfekcyjnym bilansem spotkań 16-0.

Rafał Smoliński
Trzy tygodnie spędzone w Pantiani i trzy turniejowe zwycięstwa. Grzegorz Panfil (ATP 280) wywalczył w niedzielę czwarte singlowe trofeum w obecnym sezonie i zarazem 11. w karierze. Nie ulega wątpliwości, że to najlepszy rok leworęcznego zabrzanina na zawodowych kortach. 8 czerwca awansuje on na najwyższą pozycję w światowej klasyfikacji, bowiem po raz pierwszy znajdzie się w Top 240.
Niedzielny pojedynek z Wiktorem Bałudą (ATP 396) zdołał Panfil zwieńczyć w dwóch setach, choć 22-letni moskwianin był o krok od doprowadzenia do decydującej partii. Zaczęło się po myśli reprezentanta Górnika Bytom, który przełamał serwis rywala w drugim i czwartym gemie, dzięki czemu pewnie zakończył premierową odsłonę wynikiem 6:1.

W drugiej partii to Rosjanin uzyskał w czwartym gemie cennego breaka, po czym objął dosyć bezpieczne prowadzenie. Bałuda wyszedł na 4:1, następnie na 5:2, ale w dziewiątym gemie nie był w stanie zakończyć seta przy własnym serwisie. 27-letni Polak doprowadził do tie breaka, w którym nie oddał już przeciwnikowi ani jednego punktu.

Pantiani Hotel and Spa Open, Pantiani (Gruzja)