Roland Garros: Bryanowie zatrzymali Simone Bolellego i Fabio Fogniniego

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Bob i Mike Bryanowie okazali się lepsi od Simone Bolellego i Fabio Fogniniego w półfinale gry podwójnej Rolanda Garrosa 2015. Amerykanie powalczą w sobotę o 17. wielkoszlemowe mistrzostwo.

W czwartkowym półfinale najlepsi debliści świata zmierzyli się z reprezentantami Włoch, którzy w styczniu triumfowali w Australian Open. Bryanowie jako pierwsi stracili serwis, ale zdołali przełamać Simone Bolellego i Fabio Fogniniego, dzięki czemu wygrali od stanu 2:3 cztery gemy z rzędu. W drugiej partii Amerykanie również uzyskali dwa breaki, zwyciężając ostatecznie po niespełna godzinie gry 6:3, 6:3. [ad=rectangle] Bob i Mike Bryanowie powalczą o sobotę 17. wielkoszlemowe trofeum i zarazem 107. w głównym cyklu. Utytułowane amerykańskie bliźniaki triumfowały na kortach Rolanda Garrosa w 2003 i 2013 roku, a w sezonach 2005, 2006 i 2012 osiągały finał.

Przeciwnikami Bryanów w pojedynku o triumf w międzynarodowych mistrzostwach Francji będą rozstawieni z numerem trzecim Ivan Dodig i Marcelo Melo. Chorwacko-brazylijski duet nie stracił serwisu w starciu z Jeanem-Julienem Rojerem i Horią Tecau, zwyciężając po 69 minutach 6:3, 7:5.

Dodig i Melo po raz drugi wystąpią w finale imprezy wielkoszlemowej. W 2013 roku bez powodzenia starali się o triumf na trawnikach Wimbledonu, gdzie pokonali ich Bryanowie. Chorwat i Brazylijczyk sięgnęli wspólnie po dwa trofea (Szanghaj 2013, Acapulco 2015), a ich łączny bilans finałów wynosi 2-6.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 1,984 mln euro czwartek, 4 czerwca półfinał gry podwójnej: Bob Bryan (USA, 1) / Mike Bryan (USA, 1) - Simone Bolelli (Włochy, 6) / Fabio Fognini (Włochy, 6) 6:3, 6:3

Ivan Dodig (Chorwacja, 3) / Marcelo Melo (Brazylia, 3) - Jean-Julien Rojer (Holandia, 5) / Horia Tecău (Rumunia, 5) 6:3, 7:5

Źródło artykułu: