ATP Londyn: Andy Murray skruszył opór Gillesa Mullera, porażka Milosa Raonicia

Andy Murray pokonał Gillesa Mullera i awansował do półfinału turnieju ATP World Tour 500 rozgrywanego na kortach Queen's Clubu w Londynie.

Andy Murray (ATP 3) na kortach Queen's Clubu triumfował trzy razy (2009, 2011, 2013). W tym roku walczy o czwarty tytuł, a za miesiąc wystąpi tutaj ponownie. W dniach 17-19 lipca na tym obiekcie odbędzie się ćwierćfinał Pucharu Davisa, w którym Wielka Brytania podejmie Francję. W piątek Murray pokonał 3:6, 7:6(2), 6:4 Gillesa Mullera (ATP 48). W trwającym godzinę i 56 minut spotkaniu Szkot wykorzystał tylko jeden z ośmiu break pointów. Miał on więcej asów od Luksemburczyka (13-8). Brytyjczyk podwyższył na 4-0 bilans meczów z Müllerem.
Kolejnym rywalem Murray będzie Viktor Troicki (ATP 25), który wygrał 7:6(5), 6:3 z Johnem Isnerem (ATP 18). W trwającym 72 minuty spotkaniu Amerykanin zaserwował 14 asów, ale nie miał ani jednego break pointa. Serb miał 11 szans na przełamanie i wykorzystał jedną. Posłał on 11 asów i zdobył 38 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Troicki podwyższył na 4-2 bilans meczów z Isnerem i awansował do drugiego w sezonie półfinału na trawie. W ubiegłym tygodniu w Stuttgarcie dopiero w finale przegrał z Rafaelem Nadalem. Gilles Simon (ATP 13) obronił cztery z pięciu break pointów i pokonał 4:6, 6:3, 7:5 Milosa Raonicia (ATP 8). Kanadyjczykowi nie dały awansu 23 asy. Francuz miał dwie szanse na przełamanie i obie wykorzystał. Mecz trwał dwie godziny i 18 minut. Było to czwarte spotkanie obu tenisistów. W trzech poprzednich lepszy był Raonić. Simon powalczy o swój drugi singlowy finał na trawie (po Eastbourne 2013).

Rywalem Francuza będzie w sobotę Kevin Anderson (ATP 17), który pokonał 7:6(7), 7:5 Guillermo Garcię-Lopeza (ATP 34). W ciągu 85 minut reprezentant RPA zaserwował 18 asów oraz obronił dwa break pointy, a sam wykorzystał jedyną szansę na przełamanie, jaką miał. W tie breaku I seta zniwelował piłkę setową. Przy swoim pierwszym podaniu zgarnął 39 z 44 punktów. Było to czwarte spotkanie obu tenisistów i po raz trzeci lepszy okazał się Anderson. Awansował on do pierwszego w karierze singlowego półfinału na trawie.

Murray wygrał wszystkie sześć dotychczasowych meczów z Troickim. Serb jedyne dwa sety urwał Szkotowi w IV rundzie Rolanda Garrosa 2011, gdy nie wykorzystał prowadzenia 2-0. Anderson i Simon zmierzą się ze sobą po raz drugi. Dwa lata temu w Indian Wells w trzech setach lepszy był reprezentant RPA.

Aegon Championships, Londyn (Wielka Brytania)