WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wimbledon: Pierwszy krok Melanie Oudin i Kateryny Bondarenko, porażka Kimiko Date-Krumm

We wtorek rozegrane zostały wszystkie mecze I rundy eliminacji singla pań Wimbledonu 2015. Starania o miejsce w głównej drabince udanie rozpoczęły Melanie Oudin i Kateryna Bondarenko.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

23-letnia Melanie Oudin przed kilkoma miesiącami po raz drugi musiała się poddać operacji serca, ale po szybkim okresie rehabilitacji powróciła do walki o rankingowe punkty. We wtorek Amerykanka w wielkim stylu rozpoczęła zmagania na trawnikach w Roehampton, gromiąc Akgul Amanmuradową 6:3, 6:1. W środę na jej drodze stanie rozstawiona z numerem 16. Chinka Yafan Wang.


Zaledwie dwa gemy straciła starająca się powrócić do dawnej dyspozycji Kateryna Bondarenko. Oznaczona numerem 10. Ukrainka nie dała szans Andrei Hlavackovej, zwyciężając Czeszkę 6:2, 6:0. Reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów przerwała karierę na kilka lat, by zająć się wychowaniem dziecka, ale teraz znów daje znać o sobie. W II rundzie eliminacji jej rywalką będzie Belgijka Elise Mertens, natomiast w decydującej fazie czekać ją może starcie z Chorwatką Donną Vekić.

Na I rundzie kwalifikacji zakończyła we wtorek zmagania 44-letnia Kimiko Date-Krumm. Doświadczona Japonka uległa Białorusince Oldze Goworcowej 4:6, 6:7(3). Zwycięstwa odniosły natomiast powracająca po kontuzji barku Rumunka Sorana Cirstea i uwielbiająca grę na trawie Austriaczka Tamira Paszek. Do II rundy awansowało 10 z 12 najwyżej rozstawionych zawodniczek, w tym oznaczona "jedynką" Hiszpanka Lourdes Dominguez i "dwójką" Belgijka An-Sophie Mestach.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w eliminacjach singla kobiet 522 tys. funtów

II runda eliminacji gry pojedynczej:

środa, 24 czerwca

Lourdes Domínguez Lino (Hiszpania, 1) - Mandy Minella (Luksemburg)
Julie Coin (Francja) - Laura Siegemund (Niemcy, 20)

An-Sophie Mestach (Belgia, 2) - Shuai Zhang (Chiny)
Tara Moore (Wielka Brytania, WC) - Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś, 22)

Louisa Chirico (USA, 3) - Jekaterina Byczkowa (Rosja)
Yi-Fan Xu (Chiny) - Marina Mielnikowa (Rosja)

Sachia Vickery (USA, 4) - Sorana Cîrstea (Rumunia)
Jessica Pegula (USA) - Michelle Larcher de Brito (Portugalia, 21)

Margarita Gasparian (Rosja, 5) - Elica Kostowa (Bułgaria)
Verónica Cepede Royg (Paragwaj) - Aleksandra Panowa (Rosja)

Zhaoxuan Yang (Chiny) - Sara Sorribes Tormo (Hiszpania)
Katy Dunne (Wielka Brytania, WC) - Richel Hogenkamp (Holandia, 13)

Olga Goworcowa (Białoruś, 7) - María-Teresa Torró-Flor (Hiszpania)
Fangzhou Liu (Chiny) - Grace Min (USA, 24)

Ying-Ying Duan (Chiny, 8) - Maria Sanchez (USA)
Nao Hibino (Japonia) - Anna Tatiszwili (USA, 18)

Katie Swan (Wielka Brytania, WC) - Tamira Paszek (Austria)
Melanie Oudin (USA) - Yafan Wang (Chiny, 16)

Kateryna Bondarenko (Ukraina, 10) - Elise Mertens (Belgia)
Petra Cetkovská (Czechy) - Donna Vekić (Chorwacja, 15)

Shahar Peer (Izrael, 11) - Romina Oprandi (Szwajcaria)
Bethanie Mattek-Sands (USA) - Stéphanie Foretz (Francja)

Luksika Kumkhum (Tajlandia, 12) - Stephanie Vogt (Liechtenstein)
Eri Hozumi (Japonia) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 14)

I runda eliminacji gry pojedynczej:

wtorek, 23 czerwca

Lourdes Domínguez Lino (Hiszpania, 1) - Ana Bogdan (Rumunia) 7:5, 6:3
Mandy Minella (Luksemburg) - Amanda Carreras (Wielka Brytania, WC) 6:2, 6:3
Julie Coin (Francja) - Lesley Kerkhove (Holandia) 2:6, 7:6(1), 6:4
Laura Siegemund (Niemcy, 20) - Hiroko Kuwata (Japonia) 6:7(9), 6:2, 6:2

An-Sophie Mestach (Belgia, 2) - Anastazja Rodionowa (Australia) 6:3, 6:2
Shuai Zhang (Chiny) - Kai-Lin Zhang (Chiny) 6:4, 6:4
Tara Moore (Wielka Brytania, WC) - Gabriella Taylor (Wielka Brytania, WC) 6:2, 6:1
Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś, 22) - Cindy Burger (Holandia) 7:5, 7:6(2)

Louisa Chirico (USA, 3) - Gabriela Dabrowski (Kanada) 6:3, 6:2
Jekaterina Byczkowa (Rosja) - Allie Kiick (USA) 6:1, 6:4
Yi-Fan Xu (Chiny) - Su Jeong Jang (Korea Południowa) 6:4, 7:6(5)
Marina Mielnikowa (Rosja) - Maryna Zaniewska (Ukraina, 23) 6:2, 5:7, 6:4

Sachia Vickery (USA, 4) - Nigina Abduraimowa (Uzbekistan) 6:0, 6:1
Sorana Cîrstea (Rumunia) - Naomi Osaka (Japonia) 2:6, 6:1, 6:4
Jessica Pegula (USA) - Julia Glushko (Izrael) 6:1, 4:3 i krecz
Michelle Larcher de Brito (Portugalia, 21) - Ysaline Bonaventure (Belgia) 1:6, 6:3, 12:10

Margarita Gasparian (Rosja, 5) - Alberta Brianti (Włochy) 6:2, 6:0
Elica Kostowa (Bułgaria) - Patricia Maria Țig (Rumunia) 4:6, 6:4, 7:5
Verónica Cepede Royg (Paragwaj) - Çağla Büyükakçay (Turcja) 6:2, 5:7, 6:4
Aleksandra Panowa (Rosja) - Paula Kania (Polska, 17) 6:2, 5:7, 11:9

Zhaoxuan Yang (Chiny) - Ałła Kudriawcewa (Rosja, 6) 6:3, 6:2
Sara Sorribes Tormo (Hiszpania) - Junri Namigata (Japonia) 1:6, 6:3, 6:4
Katy Dunne (Wielka Brytania, WC) - Anhelina Kalinina (Ukraina) 7:6(2), 3:6, 6:2
Richel Hogenkamp (Holandia, 13) - Riko Sawayanagi (Japonia) 6:2, 6:2

Olga Goworcowa (Białoruś, 7) - Kimiko Date-Krumm (Japonia) 6:4, 7:6(3)
María-Teresa Torró-Flor (Hiszpania) - Varatchaya Wongteanchai (Tajlandia) 6:3, 1:6, 6:4
Fangzhou Liu (Chiny) - Tereza Mrdeža (Chorwacja) 7:6(5), 6:3
Grace Min (USA, 24) - Emily Webley-Smith (Wielka Brytania, WC) 4:6, 6:4, 6:3

Ying-Ying Duan (Chiny, 8) - Patricia Mayr-Achleitner (Austria) 6:4, 6:3
Maria Sanchez (USA) - Lucy Brown (Wielka Brytania, WC) 4:6, 6:3, 6:2
Nao Hibino (Japonia) - Ayumi Morita (Japonia) 6:1, 7:5
Anna Tatiszwili (USA, 18) - Alexa Glatch (USA) 6:4, 6:4

Katie Swan (Wielka Brytania, WC) - Kristína Kučová (Słowacja, 9) 6:3, 6:4
Tamira Paszek (Austria) - Risa Ozaki (Japonia) 7:5, 6:2
Melanie Oudin (USA) - Akgul Amanmuradowa (Uzbekistan) 6:3, 6:1
Yafan Wang (Chiny, 16) - Olivia Rogowska (Australia) 6:2, 6:0

Kateryna Bondarenko (Ukraina, 10) - Andrea Hlaváčková (Czechy) 6:2, 6:0
Elise Mertens (Belgia) - María Irigoyen (Argentyna) 6:4, 6:1
Petra Cetkovská (Czechy) - Renata Voráčová (Czechy) 6:1, 6:1
Donna Vekić (Chorwacja, 15) - Misa Eguchi (Japonia) 7:6(3), 6:2

Shahar Peer (Izrael, 11) - Julia Bejgelzimer (Ukraina) 4:6, 6:2, 6:4
Romina Oprandi (Szwajcaria) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia) 6:2, 6:1
Bethanie Mattek-Sands (USA) - Laura Pous-Tió (Hiszpania) 6:4, 6:3
Stéphanie Foretz (Francja) - Océane Dodin (Francja, 19) 6:3, 6:2

Luksika Kumkhum (Tajlandia, 12) - Barbora Krejčíková (Czechy) 6:3, 6:2
Stephanie Vogt (Liechtenstein) - Naomi Cavaday (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:3
Eri Hozumi (Japonia) - Katerina Stewart (USA) 7:6(5), 7:5
Su-Wei Hsieh (Tajwan, 14) - Petra Martić (Chorwacja) 6:3, 7:6(8)

Wimbledon: Paula Kania po trzygodzinnym boju zakończyła występ w eliminacjach

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×