Wimbledon: Magda Linette zadebiutuje w Londynie w singlu i deblu

Magda Linette i Mandy Minella udanie przeszły dwustopniowe eliminacje do turnieju debla wielkoszlemowego Wimbledonu 2015. Polska tenisistka zagra tym samym na słynnych trawnikach w singlu i deblu.

Rafał Smoliński
Rozstawione w kwalifikacjach z numerem czwartym Magda Linette i Mandy Minella spotkały się w czwartek z Janą Cepelovą i Stefanie Vögele. Mecz lepiej zaczęły rywalki, które uzyskały w premierowej odsłonie trzy przełamania i zwieńczyły seta wynikiem 6:2.
W drugiej partii role odwróciły się, choć to słowacko-szwajcarski debel miał jako pierwszy kilka okazji na przełamanie w czwartym gemie. 23-letnia poznanianka i jej partnerka utrzymały jednak serwis, po czym same zdobyły dwa breaki i zwyciężyły w secie 6:2.

O awansie do turnieju debla zadecydował zatem trzeci set, w którym jako pierwsza przewagę uzyskała polsko-luksemburska para. Čepelová i Vögele błyskawicznie odrobiły jednak stratę breaka, po czym były o krok od zwycięstwa. Linette i Minella wygrały do zera swoje podania i w 11. gemie zadały decydujący cios.

Linette i Minella triumfowały ostatecznie 2:6, 6:2, 7:5, dzięki czemu zagrają w głównej drabince Wimbledonu 2015. Polka wystąpi w dwóch konkurencjach imprezy wielkoszlemowej po raz drugi z rzędu, bowiem przed miesiącem zadebiutowała na paryskiej mączce w singlu oraz w deblu w parze z Alize Cornet.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu kobiet 1,54 mln funtów
czwartek, 25 czerwca

II runda eliminacji gry podwójnej:

Magda Linette (Polska, 4) / Mandy Minella (Luksemburg, 4) - Jana Čepelová (Słowacja) / Stefanie Vögele (Szwajcaria) 2:6, 6:2, 7:5

Simona Halep przed występem w Wimbledonie: Nie mam żadnych oczekiwań