Wimbledon: Błyskawiczna porażka Marcina Matkowskiego i Jeleny Wiesniny

Marcin Matkowski i Jelena Wiesnina pożegnali się z wimbledońską trawą. W ćwierćfinale spędzili zaledwie 46 minut na korcie i wywalczyli tylko trzy gemy.

Dominika Pawlik
Marcin Matkowski i Jelena Wiesnina swój bój o ćwierćfinał gry mieszanej skończyli w późnych godzinach wieczornych w środę, pokonując po bardzo zaciętym boju Łukasz Kubot i Andreę Hlavackovą.
Martina Hingis i Leander Paes, rywale w walce o półfinał, mieli dzień wolny, ale Szwajcarka walczyła (z pozytywnym skutkiem) w deblu. Rozstawiony z numerem 7. duet zdominował wydarzenia na korcie w czwartkowym meczu, nie dając swoim rywalom najmniejszych szans.

Pierwsze gemy dały nadzieję na wyrównane spotkanie. Jednak już w czwartym gemie Matkowski i Wiesnina stracili podanie, a na odrobienie strat nie mieli nawet szans. Hingis i Paes wykorzystali pierwszego setbola.

Druga odsłona była już tylko popisem gry Szwajcarki i Hindusa. W pięciu gemach oddali swoim przeciwnikom zaledwie sześć punktów! Wydawało się, że błyskawicznie zakończą set do zera, jednak Matkowski i partnerująca mu Rosjanka zdołali wygrać honorowego gema. Przy pierwszej okazji Hingis i Paes zakończyli całe spotkanie. Obie partie trwały po 23 minuty.

Zwycięzcy tej potyczki zmierzą się teraz z Mike'm Bryanem i Bethanie Mattek-Sands, najwyżej rozstawioną parą w turnieju. Amerykanie w ćwierćfinale pokonali Daniela Nestora i Kristinę Mladenović.

Wimbledon, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w mikście 368 tys. funtów
czwartek, 9 lipca

ćwierćfinał gry mieszanej:

Martina Hingis (Szwajcaria, 7) / Leander Paes (Indie, 7) - Marcin Matkowski (Polska, 3) / Jelena Wiesnina (Rosja, 3) 6:2, 6:1