Znamy szczegóły azjatyckiego tournée Agnieszki Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska będzie do samego końca walczyć o miejsce w tegorocznych Mistrzostwach WTA, dlatego w Azji wystąpi aż w czterech turniejach.

Rafał Smoliński
Po zakończeniu wielkoszlemowego US Open Agnieszka Radwańska rozpocznie bezpośrednie przygotowania do występów na kontynencie azjatyckim. Klasyfikowana obecnie na 14. miejscu w rankingu WTA krakowianka ma świadomość, że to właśnie w tej części świata przesądzona zostanie batalia o przepustki do Singapuru. Polka zajmuje aktualnie 11. pozycję w gronie najlepszych tenisistek sezonu, ze stratą prawie 500 punktów do premiowanej awansem do Masters ósmej lokaty.
Pierwszym przystankiem Radwańskiej w Azji będzie turniej Toray Pan Pacific Open. Krakowianka wygrała zawody w Tokio w 2011 roku, a sezon później dotarła do finału. Należy jednak zauważyć, że wówczas impreza w japońskiej stolicy miała rangę WTA Premier 5. W tym roku turniej będzie rozgrywany jako WTA Premier, a wśród zgłoszonych tenisistek znalazły się Karolina Woźniacka, Lucie Safarova, broniąca tytułu Ana Ivanović, Andżelika Kerber, Garbine Muguruza i Eugenie Bouchard.Po zakończeniu zmagań w Tokio 26-letnia krakowianka przeniesie się do Chin. Najpierw weźmie udział w zawodach Wuhan Open, w których w zeszłym sezonie odpadła w II rundzie po porażce z Caroline Garcią. Następnym celem Polki będzie Pekin, gdzie nasza tenisistka zwyciężyła w 2011 roku. Impreza w chińskiej stolicy ma rangę WTA Premier Mandatory, dlatego wystąpią w niej wszystkie czołowe tenisistki świata.

Ostatnim przystankiem azjatyckiego tournée Polki będzie Tiencin, gdzie w zeszłym roku po raz pierwszy rozegrane zostały zawody rangi WTA International. Wówczas mistrzynią została Amerykanka Alison Riske, a z "jedynką" wystąpiła Jelena Janković. Tym razem to krakowianka będzie największą gwiazdą tego turnieju.