ATP Newport: Ivo Karlović skuteczniejszy od Dustina Browna, okropna kontuzja Jana Hernycha (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Ivo Karlović wygrał z Dustinem Brownem i awansował do półfinału turnieju ATP w Newport. Rywalem Chorwata w walce o finał będzie Jack Sock, który w piątek spędził na korcie sześć minut.

Ivo Karlović wyrównał na 2-2 bilans bezpośrednich konfrontacji w głównym cyklu z Dustinem Brownem. W piątkowym ćwierćfinale turnieju ATP w Newport rozstawiony z numerem drugim Chorwat wygrał z pochodzącym z Jamajki reprezentantem Niemiec 7:6(3), 6:3 w godzinę i pięć minut. [ad=rectangle] Obaj tenisiści opierają swój tenis na potężnym serwisie i akcjach przy siatce, więc jasne było, że wygra ten, który lepiej będzie sprawował się w tych elementach gry. Skuteczniejszy był Karlović, który zaserwował aż 22 asy, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 38 z 43 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić break pointa i wykorzystał jedną z dwóch szans na przełamanie. Dla porównania Brown posłał tylko dwa asy, a po pierwszym podaniu wygrał 77 proc. akcji.

- Kiedy rywal posyła 23 asy, a drugim podaniem serwuje tak, że nie jesteś w stanie zobaczyć piłki, przełamanie jest niemożliwe - analizował Niemiec. - W tie breaku on miał cztery asy, jeden wygrywający serwis i jeden kończący return. Nie mogłem wiele zrobić nawet w drugim secie. Zostałem przełamany po tym, jak popełniłem podwójny błąd serwisowy, a on wcześniej w tym gemie zagrał trzy kończące returny.

36-letni Karlović, zeszłoroczny finalista Hall of Fame Tennis Championships, awansował do swojego drugiego półfinału w historii występów w tym turnieju. Jego przeciwnikiem w meczu o finał będzie Jack Sock, z którym grał trzykrotnie, zawsze w Stanach Zjednoczonych, i dwukrotnie triumfował.

Ćwierćfinał Socka z Janem Hernychem zakończył się po zaledwie sześciu minutach. W drugiej akcji drugiego gema czeski kwalifikant z okrzykiem bólu upadł na kort. Jak się okazało, doznał kontuzji kolana i musiał poddać pojedynek. Tym samym 22-letni Amerykanin awansował do drugiego półfinału w głównym cyklu w 2015 roku i zarazem drugiego w karierze na nawierzchni trawiastej.

Hall of Fame Tennis Championships, Newport (USA) ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 488,2 tys. dolarów piątek, 17 lipca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Ivo Karlović (Chorwacja, 2) - Dustin Brown (Niemcy) 7:6(3), 6:3 Jack Sock (USA, 4) - Jan Hernych (Czechy, Q) 1:0 i krecz

Kto awansuje do finału turnieju ATP w Newport?