WTA Stambuł: Blisko trzygodzinny bój Łesi Curenko i Darii Gawriłowej, Elina Switolina poza turniejem

Blisko trzygodzinny bój stoczyły Łesia Curenko i Daria Gawriłowa w I rundzie turnieju WTA na kortach twardych w Stambule. Z tureckimi zawodami pożegnała się już rozstawiona z dwójką Elina Switolina.

Kacper Kowalczyk
Od czasu ćwierćfinału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa Elina Switolina nie potrafi powrócić do swojej bardzo dobrej dyspozycji, która pozwoliła jej na awans do pierwszej "20" rankingu WTA. Turniej w Stambule miał być próbą przerwania słabszego okresu w grze 20-latki z Odessy, jednak bez powodzenia. Rozstawiona z "dwójką" Ukrainka przegrała w I rundzie z Magdaleną Rybarikovą, której w rozpoczynających sezon zawodach w Brisbane oddała zaledwie dwa gemy.
- Zagrałam bardzo dobry mecz. Szczególnie cieszy mnie moja dyspozycja serwisowa w całym pojedynku - przyznała po meczu Słowaczka. - W drugim secie popełniłam trochę więcej błędów i Elina zaczęła mnie doganiać. Ale ostatecznie zdołałam zakończyć ten mecz na swoją korzyść i awansowałam do kolejnej rundy, z czego jestem bardzo dumna - dodała.

Więcej emocji nielicznym kibicom jacy zjawili się w poniedziałek kompleksie Koza World of Sport dostarczyły Łesia Curenko i Daria Gawriłowa. W trwającym 80 minut I secie walka toczyła się gem za gem, a do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim lepsza okazała się Ukrainka. Rosjanka odpowiedziała na to wygraną w kolejnej odsłonie, tym razem oddając rywalce trzy gemy. Tyle właśnie ugrała też w decydującej partii, w której to Curenko docisnęła pedał gazu mocniej i trzykrotnie przełamała rywalkę. Cały pojedynek trwał prawie trzy godziny, a w II rundzie 26-latka z Kijowa spotka się z Danielą Hantuchovą lub Caglą Buyukakcay.

Anastazja Pawluczenkowa nie powtórzy swojego sukcesu sprzed pięciu lat, kiedy triumfowała w zawodach WTA rozgrywanych w największym mieście Turcji. Rosjanka przegrała z Robertą Vinci, która również zapisała się w annałach tego turnieju - w zeszłym sezonie doszła do finału.

Serię czterech porażek z rzędu udało się przerwać Bojanie Jovanovski. 23-latka z Belgradu wyeliminowała w trzech setach Jarosławę Szwiedową i o awans do ćwierćfinału zagra z Urszulą Radwańską lub Jeleną Janković. Pojedynek Polki z Serbką odbędzie się we wtorek nie przed godziną 14:00 polskiego czasu.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)