WTA Bad Gastein: Dramat Anny-Leny Friedsam, awans Danki Kovinić

Anna-Lena Friedsam skreczowała w meczu z Klarą Koukalovą w I rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Bad Gastein. Do 1/8 finału awansowała Danka Kovinić.

Kacper Kowalczyk
Zanim turniej główny rozpoczął się na dobre, zakończono zmagania w eliminacjach. Awansu do 32-osobowej drabinki nie zdołała uzyskać Katarzyna Piter, która przegrała w dwóch setach z Maryną Zaniewską. Oprócz Ukrainki i czterech innych zawodniczek promocję wywalczyła też Anastasija Sevastova. Była 36. rakieta świata w styczniu tego roku wznowiła zakończoną w 2013 roku karierę. Od tamtego momentu Łotyszka wygrała 40 z 45 rozegranych spotkań singlowych, co w poniedziałkowym notowaniu WTA dało jej 201. pozycję.
Los nie był jednak łaskawy dla Sevastovej. Jej rywalką w pierwszym meczu w turnieju głównym zawodów WTA po powrocie będzie rozstawiona z numerem drugim Samantha Stosur. Co ciekawe, bilans bezpośrednich spotkań jest korzystny dla Łotyszki, która pokonała Australijkę w I rundzie w Pekinie przed pięcioma laty.

Lepsza z pojedynku łotewsko-australijskiego o ćwierćfinał zmierzy się z Klarą Koukalovą. Wszystko w rozgrywanym na korcie centralnym spotkaniu Czeszki z Anną-Leną Friedsam wskazywało na bardzo pewne zwycięstwo tej młodszej. Niemka dominowała na korcie, prowadziła ze zrezygnowaną już Koukalovą 6:1, 4:0, kiedy dobiegając do jednej z piłek bardzo poważnie skręciła staw skokowy. Ból okazał się zbyt silny i uniemożliwił 21-latce z Neuwied kontynuowanie gry. Z kortu została zniesiona na noszach i to Czeszka awansowała do II rundy.

W 1/8 finału zawodów w austriackim miasteczku zameldowała się również Danka Kovinić, która w niespełna 1,5-godzinnym meczu poradziła sobie z turniejową "8" Kateriną Siniakovą. Mecz Cariny Witthöft z Denisą Allertovą przerwano przy stanie 5:5 w II secie z powodu opadów deszczu.

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. euro
poniedziałek, 20 lipca

I runda gry pojedynczej
:

Carina Witthöft (Niemcy, 4) - Denisa Allertová (Czechy) 6:3, 5:5 *do dokończenia
Danka Kovinić (Czarnogóra) - Kateřina Siniaková (Czechy, 8) 6:4, 6:4
Klára Koukalová (Czechy) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 1:6, 0:4 i krecz

WTA Bad Gastein: Porażka Katarzyny Piter w finale eliminacji

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Anastasija Sevastova pokona Samanthę Stosur w I rundzie turnieju w Bad Gastein?