Jelena Janković o Urszuli Radwańskiej: Moja rywalka prezentowała się bardzo solidnie

Urszula Radwańska sprawiła sporą niespodziankę, pokonując w I rundzie w Stambule Jelenę Janković. Rozstawiona z numerem trzecim Serbka podkreśliła po meczu, że krakowianka była zbyt solidna.

Karolina Konstańczak
Urszula Radwańska już po raz drugi z rzędu okazała się lepsza od byłej liderki rankingu. Wcześniej mierzyły się ze sobą w 2013 roku na kortach w Carlsbadzie i również triumfowała w trzech setach.
Pojedynek Polki i Serbki w tureckim mieście był naprawdę długi, bowiem gdy sędzia wywołał komendę "gem, set i mecz", zegar pokazywał dwie godziny i 26 minut trwania rywalizacji. Przez całe spotkanie sytuacja na korcie zmieniała się niczym w kalejdoskopie, ponieważ raz prowadziła jedna, a po chwili okazje miała druga. Ostatecznie to nasza reprezentantka zeszła z kortu z uśmiechem na twarzy, wygrywając 6:4, 3:6, 6:2.

- To był trudny mecz - powiedziała Jelena Janković. - Zagrałam dopiero po raz pierwszy na korcie twardym od zakończenia sezonu na nawierzchni trawiastej. Miałam problemy z czuciem piłki.

- Próbowałam wrócić do pojedynku, ale nie byłam w stanie tego zrobić. Moja rywalka prezentowała się bardzo solidnie, a ja natomiast popełniałam zbyt wiele niewymuszonych błędów - dodała.

WTA Stambuł: Urszula Radwańska po raz drugi lepsza od Jeleny Janković