ATP Bastad: Paire odprawił broniącego tytułu Cuevasa, Robredo pożegnał Zvereva

Tommy Robredo i Benoit Paire zmierzą się w niedzielnym finale turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w szwedzkim kurorcie w Bastad.

Rafał Smoliński
Półfinaliści zawodów SkiStar Swedish Open musieli poczekać półtorej godziny, aby móc rozpocząć sobotnie pojedynki. Jako pierwsi wyszli na kort rozstawiony z numerem drugim Tommy Robredo i starający się o premierowy finał Alexander Zverev. Po 82 minutach rutyna wygrała z młodością i to 33-letni Hiszpan stanie w niedzielę przed szansą na 13. tytuł w głównym cyklu.
Robredo, który w Bastad triumfował w 2006 i 2008 roku, w każdym z setów odrabiał stratę przełamania. W pierwszej partii 18-latek z Hamburga prowadził 2:1, z kolei w drugiej odsłonie miał 2:0, ale ani razu nie utrzymał przewagi. W sumie mieszkający w San Cugat del Vallés tenisista odebrał mu podanie czterokrotnie, dzięki czemu wystąpi w 23. finale zawodów głównego cyklu.Zaledwie 68 minut spędzili na korcie Benoit Paire i broniący tytułu Pablo Cuevas. Urugwajczyk nie był w sobotę godnym rywalem dla Francuza, który od stanu 2:4 w pierwszej partii wygrał aż siedem gemów z rzędu. 26-latek z Awinionu zwyciężył ostatecznie 6:4, 6:3, dzięki czemu stanie w niedzielę przed szansą na wygranie premierowego mistrzostwa w głównym cyklu. W 2012 roku nie powiodło mu się w Belgradzie, natomiast w sezonie 2013 w Montpellier.

Robredo i Paire zmierzą się ze sobą po raz drugi na zawodowych kortach. W 2013 roku Hiszpan zwyciężył Francuza 7:6(4), 2:6, 6:0 w ćwierćfinale imprezy w Casablance, gdzie sięgnął następnie po mistrzowskie trofeum.

SkiStar Swedish Open, Båstad (Szwecja)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 439,4 tys. euro
sobota, 25 lipca

półfinał gry pojedynczej:

Tommy Robredo (Hiszpania, 2) - Alexander Zverev (Niemcy) 6:3, 6:4
Benoît Paire (Francja) - Pablo Cuevas (Urugwaj, 3) 6:4, 6:3

ATP Bogota: Karlović obronił meczbola i pokonał Stepanka, Tomic zmierza ku obronie tytułu