WTA Florianopolis: Ajla Tomljanović i Tatjana Maria pokonane, awans Teliany Pereiry

Ajla Tomljanović przegrała z Terezą Martincovą w II rundzie turnieju WTA International we Florianopolis. Odpadła rozstawiona z numerem pierwszym Tatjana Maria.

W turnieju we Florianópolis nie ma już dwóch najwyżej rozstawionych tenisistek. Tatjana Maria (WTA 65) przegrała 3:6, 1:6 z Marią-Teresą Torro-Flor (WTA 157). Niemka dobrze mecz rozpoczęła. Prowadziła 2:0, ale później zdobyła jeszcze tylko dwa gemy. W ciągu 78 minut wykorzystała trzy z sześciu break pointów, a sama własne podanie straciła siedem razy. Torró-Flor awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od września 2014 roku (Kanton).
Kolejną rywalką Hiszpanki będzie Anastasija Sevastova (WTA 188), która pokonała 7:6(4), 4:6, 6:4 Veronicę Cepede Royg (WTA 150). Łotyszka wróciła z 1:3 w III secie i awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od przełomu stycznia i lutego 2013 roku (Pattaya City). W trwającym dwie godziny i 35 minut spotkaniu miało miejsce 16 przełamań. Cepede Royg wykorzystała osiem z 21 break pointów, a Sevastova osiem z 15. Łotyszka zakończyła karierę w maju 2013 roku z powodu licznych kontuzji i choroby, ale w tym sezonie zdecydowała się wrócić na zawodowe korty. Rozstawiona z numerem drugim Ajla Tomljanović (WTA 70) przegrała 1:6, 6:4, 1:6 z Terezą Martincovą (WTA 199). 20-letnia Czeszka osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu. O półfinał zmierzy się z Bethanie Mattek-Sands (WTA 115), która pokonała 6:2, 6:3 Anę Bogdan (WTA 189). W II secie Amerykanka wróciła z 0:2 i w ćwierćfinale zagra po raz pierwszy od stycznia 2014 roku (Sydney).

Dwa mecze Anniki Beck (WTA 68) w tym tygodniu zakończyły się wynikiem 6:1, 6:2. W I rundzie Niemka odprawiła Carolinę Alves, a w środę nie dała szans Alize Lim (WTA 197). Najwięcej emocji było w pierwszym gemie meczu (24 punkty). Francuzka miała w nim pięć break pointów, ale nie udało się jej uzyskać przełamania. W ciągu 72 minut Beck odparła siedem z ośmiu break pointów, a sama miała pięć szans na odebranie podania rywalce i wszystkie wykorzystała. Niemka awansowała do trzeciego ćwierćfinału w sezonie w głównym cyklu (po Den Bosch i Bad Gastein). O półfinał zmierzy się z Gabrielą Ce, pogromczynią Pauli Kani.

Teliana Pereira (WTA 78) wygrała 6:4, 6:1 z Risą Ozaki (WTA 135). W trwającym 80 minut spotkaniu Brazylijka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Osiągnęła ona drugi ćwierćfinał w sezonie w głównym cyklu. W kwietniu w Bogocie Pereira wywalczyła swój pierwszy tytuł. O półfinał reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Laurą Siegemund (WTA 128), która pokonała 6:3, 6:1 Elicę Kostową (WTA 217). W ćwierćfinale turnieju WTA w singlu Niemka zagra po raz pierwszy.

Brasil Tennis Cup, Florianópolis (Brazylia)