WTA Florianopolis: Annika Beck i Teliana Pereira spotkają się w finale

Annika Beck pokonała Bethanie Mattek-Sands i awansowała do finału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych we Florianopolis.

W pierwszych 10 turniejach w sezonie Annika Beck (WTA 68) wygrała łącznie trzy mecze. W kolejnych tygodniach zanotowała III rundę Rolanda Garrosa (pokonała Agnieszkę Radwańską i Paulę Kanię) oraz ćwierćfinały w Den Bosch (po drodze wyeliminowała Urszulę Radwańską) i Bad Gastein. W piątek we Florianópolis Niemka wygrała 7:6(8), 4:6, 6:3 z Bethanie Mattek-Sands (WTA 115). Dla Amerykanki był to pierwszy singlowy półfinał w głównym cyklu od kwietnia 2013 roku (Stuttgart).
W I secie Beck wróciła z 3:5 oraz obroniła dwie piłki setowe w tie breaku. W II partii Niemka z 1:3 wyrównała na 3:3, ale końcówka należała do Mattek-Sands. W decydującej odsłonie Amerykanka od 1:3 zdobyła dwa gemy, by przegrać trzy kolejne. W ciągu dwóch godzin i 20 minut walki obie tenisistki popełniły łącznie 17 podwójnych błędów i nie miały ani jednego asa. Obie też zaliczyły po sześć przełamań. Beck zdobyła łącznie o 12 punktów więcej od rywalki (105-93). Teliana Pereira (WTA 78) wygrała 6:3, 7:5 z Anastasiją Sevastovą (WTA 188). W trwającym 73 minuty spotkaniu Brazylijka wykorzystała sześć z 10 break pointów oraz zdobyła 32 z 58 punktów w gemach serwisowych rywalki. Dla Łotyszki był to pierwszy półfinał w głównym cyklu od maja 2010 roku, gdy wywalczyła tytuł w Estoril.

Beck awansowała do trzeciego singlowego finału. W 2013 roku w Luksemburgu przegrała z Karoliną Woźniacką, a w ubiegłym sezonie w tej samej imprezie zdobyła tytuł po zwycięstwie nad Barborą Strycovą. Pereira osiągnęła drugi finał. W kwietniu wywalczyła tytuł w Bogocie po pokonaniu Jarosławy Szwiedowej. Została wówczas pierwszą od 27 lat Brazylijką, która wygrała turniej WTA w singlu. W ubiegłym tygodniu w Bad Gastein Pereira zmierzyła się z Beck w I rundzie i skreczowała, gdy przegrywała 2:5 (powód to kontuzja prawego kolana).

Brasil Tennis Cup, Florianópolis (Brazylia)